На міському кладовищі у Чукалівці поблизу Івано-Франківська виділили окремий сектор для могил загиблих бійців у російсько-українській війні. Наразі там поховали дев’ять воїнів. Про це Суспільному розповів директор "Міської ритуальної служби" Андрій Хруник.
"Ми виділили окрему алею для захисників, які загинули за Україну. За потреби її можна розширити. Але маємо велику надію, що тієї ділянки вистачить", — каже Андрій Хруник.
Він пояснює, що рішення про окремий сектор під поховання зумовлене тим, що на Алеї слави, де ховали учасників АТО, занадто мало місця. Можливості її розширити немає.
"Коли почалася війна, ухвалили рішення про виділення більшої ділянки. Алея розташована попри центральну дорогу. Там і ховаємо військових. Ми її впорядкували, наскільки змогли. Облаштували доріжки, посадили туї, плануємо встановити флагштоки", — розповідає директор ритуальної служби. І додає, що місто забезпечує весь процес поховання, транспортування й атрибутику.
Де саме поховати бійця, вирішує його родина.
"Міський голова і військовий комісаріат не може вказувати родичам. Місто запропонувало такий варіант. Більшість тих, хто проживає в Івано-Франківську, погодилися, щоб поховали воїнів на алеї. Однак першочерговою є думка родини", — каже Андрій Хруник.
З його слів, від початку повномасштабної війни в Івано-Франківській громаді поховали 19 воїнів. 11 з них — на міському кладовищі у Чукалівці, вісьмох — у селах громади.
Читайте також
- У бою з російськими окупантами загинув доброволець з Івано-Франківщини Михайло Андрушевський
- На Миколаївщині під час мінометного обстрілу загинув воїн з Прикарпаття
- На Донеччині у бою загинув військовослужбовець з Прикарпаття
- У російсько-українській війні загинув боєць з Микитинців Івано-Франківської громади
- На Сході України загинув командир відділення зенітно-ракетного взводу з Прикарпаття
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!