7 квітня у середмісті Івано-Франківська бібліотекарі та працівники департаменту культури міськради безкоштовно роздали понад 150 книжок людям, які вимушено переїхали через бойові дії з інших областей України. Таку благодійну акцію проводять щочетверга упродовж місяця, розповідає з місця події кореспондентка Суспільного.
Серед книг — україномовні художні, класичні твори, сучасні видання, дитячі збірки казок, віршів чи оповідань та розмальовки. Жителька Маріуполя Олена Погорєлова, яка вперше прийшла на благодійний ярмарок, розповідає, обрала для себе роман, адже це — її улюблений жанр літератури. Жінка каже, до війни читала дуже багато і має вдома чимало книг.
"Я записалася на курси української мови, тому взяла собі книжку, щоб досконаліше її знати. Зі мною — моя онука, їй — чотири з половиною роки. Ми вже читаємо — взяли з нею цікаві загадки. Зараз починаю ще перечитувати "Кайдашеву сім’ю" та "Катерину", — розповідає Олена Погорєлова.
Також вперше на благодійному книжковому ярмарку — і киянин Віталій Смовж. Він взяв дві книги: для себе та онука. Чоловік розповідає, полюбляє читати історичну та науково-популярну літературу. Тому сьогодні обрав книжку про біографію Степана Бандери.
"Зараз важливо читати, щоб трошки відволіктися, не думати про цю жорстоку війну від ранку до пізнього вечора. Щоб трохи розслабити нервову систему. Я, чесно, мало знаю про Степана Бандеру, а тепер хочу про нього довідатися більше. Я тепер "відкриваю очі" на його постать. Я почав вірити в нього більше як в національного героя, велику історичну постать", — ділиться Віталій Смовж.
За словами бібліотекарки Зоряни Петрик, щотижня для вимушених переселенців збирають по декілька сотень книг, щоб кожен, хто приходить на благодійний ярмарок, зміг обрати для себе книжку за власними літературними смаками. Зоряна Петрик каже, усі книжки роздають безкоштовно. Головна умова – після прочитання віддати книжку у бібліотеку або ж обміняти її на іншу на наступному благодійному ярмарку.
"Зважаючи на складність ситуації, ми не думали, що так багато людей захоче зараз відволіктися за книжкою. Проте ми дуже приємно вражені, що люди приходять і щоразу їх більше. Дуже цікавляться художньою літературою, а найшвидше розходиться дитяча. І батьки обирають, і дітки, тому ми більше потребуємо дитячої літератури", — каже Зоряна Петрик.
Крім дитячої літератури, бібліотекарі також збирають й книжки з історії України. Зі слів директорки департаменту культури Надії Загурської, найбільше люди цікавляться творами Тараса Шевченка, тому їх швидко розбирають на книжковому ярмарку.
"Акція "Нація, яка читає — непереможна" була започаткована івано-франківськими бібліотеками. Вона має велику популярність. Ми думали, що перша акція триватиме упродовж двох годин, але всі книжки розібрали за годину", — пригадує Надія Загурська.
З її слів, книжки здебільшого приносять містяни, працівники закладів культури та освіти.
"Ми "дали клич" усім, хто небайдужий, щоб приносили книжечки, які вони можуть віддати й не пошкодувати, що ця книжка пішла в добрі руки", — каже директорка департаменту культури.
Надія Загурська закликає іванофранківців ділитися книжками. Усі охочі можуть приносити свою літературу для переселенців до читальних залів бібліотек міста.
Читайте також
- Сфотографуватися і допомогти ЗСУ. Франківці на благодійних фотосесій збирають гроші на тепловізор
- Учасник кулінарного шоу з Івано-Франківська готує їжу для військових, поліцейських і рятувальників
- "Я навчилася бути сміливою". Як прикарпатка Світлана Гаєвська допомагає маріупольцям
- З медитаціями та лагідною українізацією. Як у Рогатині на Франківщині працює центр для переселенців
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!