Учасник кулінарного шоу з Івано-Франківська готує їжу для військових, поліцейських і рятувальників

Учасник кулінарного шоу з Івано-Франківська готує їжу для військових, поліцейських і рятувальників

Учасник кулінарного шоу з Івано-Франківська готує їжу для військових, поліцейських і рятувальників
. Фото: Микола Мигаль

З 27 лютого учасник кулінарного шоу Микола Мигаль з Івано-Франківська в одному з ресторанів міста організував професійну кухню, на якій разом із колегами готують їжу для бійців Збройних сил України, поліцейських, рятувальників та перекуси для військових у регіонах, де ведуться бойові дії.

Про це він розповів кореспондентці Суспільного.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну кухарі готували страви для тероборонців та волонтерів, згодом почали допомагати бійцям ЗСУ.

"Ми готуємо обіди й вечері з тих продуктів, які дають люди чи волонтери. Якщо дадуть гречку, то її зваримо. Щодня в середньому готуємо 220-250 порцій", — каже Микола Мигаль.

кулінарного шоу Микола Мугаль
Фото: Микола Мигаль

Якщо люди не можуть приїхати по страви самотужки, то волонтери привозять їх на місце базування. Але зазвичай військові забирають їжу самі.

На обід Микола з колегами варять суп і готують сандвічі, на вечерю — м'ясо чи рибу, гарнір і салат. Також вони готують сухпайки на передову. В один пайок кладуть два сандвічі, домашнє печиво чи вафлі й воду.

Щодня основну роботу виконують три-п'ять професійних кухарів-волонтерів. Коли є великий обсяг роботи, то було і 20 людей.

кулінарного шоу Микола Мугаль
Фото: Микола Мигаль

"Після моєї участі в телевізійних проєктах маю трошки лояльності в соцмережах. Тому я пишу про те, що потрібні певні продукти. І наступного дня відгукувалися фермери, які допомагають продуктами та кухонним інвентарем", — каже кухар.

Микола Мигаль розповідає, що не тільки волонтери йому допомагають, а й люди у селах.

"У селі Молодьків Івано-Франківської області люди зібралися і зліпили 400-500 кг вареників за один тиждень. Вже двічі вони нам допомагали. Ми ці вареники відварювали й передавали нашим військовим. Зараз на залишку в них є ще запаси, тому за потреби зможуть нам передати", — додає Микола Мигаль.

З його слів, за 36 днів професійні кухарі-волонтери приготували:

  • 9 600 порцій гарячої їжі;
  • 5000 сендвічів;
  • 400 сухпайків на передову;
  • 200 кг солодощів для ЗСУ;
  • 2,5 тонни перших страв.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок