Власник одного з іподромів на Прикарпатті Матіас Гепфнер прихистив 14 коней з Київщини. Як вдалося врятувати тварин, наскільки важкою була дорога та чи прилаштовуватиме коней з інших іподромів України — читайте у репортажі Суспільного.
Матіас Гепфнер розповідає, що з початку повномасштабного вторгнення військ РФ комплекс призупинив роботу. Частина працівників іподрому пішли захищати Україну.
Тому Матіас у перші дні війни надсилав гуманітарну допомогу господарям тварин у міста та села, де тривали бойові дії. Однак, коли побачив, що там просто випускають коней, вирішив забрати їх на Івано-Франківщину.
"Ми подумали та швидко вирішили готувати конюшні. 22 дні готували. Ми розмістили оголошення в групах у Facebook. Буквально за 10 хвилин були перші дзвінки. Люди продовжують телефонувати й сьогодні", — розповів Матіас Гепфнер.
Майстриня спорту з конкуру Галина Гапонова супроводжувала перевезення коней на Прикарпаття.
Дівчина розповідає, що спочатку планувала з тваринами залишитися на батьківщині. Але коли до їхнього села під'їхали військові РФ на танках, коні злякалися — цілу ніч не спали, іржали та стрибали. Тому, каже спортсменка, вранці вирішили переїжджати у безпечніше місце.
Читайте також: Розвиває кінний спорт на Прикарпатті. Матіас Гепфнер
"Ми їхали з Києва із зупинками, оскільки саме тоді була комендантська година в місті. Спочатку ми з тваринами переїхали з лівого берега на правий. Стояли на зупинці, бо з 21:00 починали працювати обмеження. Цілу ніч коні стояли, чекали 7:00, щоб закінчилася комендантська година, а тоді поїхали далі", — пригадує Галина Гапонова.
З її слів, дорога з Києва до Івано-Франківська зайняла дві доби. Перевозили коней в батманіПричіп для перевезення коней у чотири заходи, адже з великогабаритними вантажівками в Україні є проблеми. На адаптацію тваринам у новому місці знадобився майже тиждень.
"Доводилося їх вивозити так, як могли. Зараз вони розслабилися, видихнули, заспокоїлися. Коли поруч обстріли та вибухи, то кінь стоїть спантеличений та панікує. Вони всі передають один одному паніку. Тиждень вони у нас просто стояли, бо виходити на вулицю ще не були готові. Також ми зменшили їм спортивні корми, щоб не було зайвої енергії, та годували їх лише сіном", — розповідає Галина Гапонова.
У квітні мав розпочатися сезон змагань та турнірів для коней, однак на час війни всі заходи скасували.
"Тренування наразі не відбуваються, адже на іподромі немає тих умов, до яких тварини звикли. Але зараз про це не думаємо. Головне — вижити й людям, і коням. Наше головне завдання полягало в тому, щоб вивезти тварин у безпечне місце", — говорить дівчина.
За словами Матіаса Гепфнера, зараз на іподромі готують критий манеж, щоб прийняти коней із Херсона та Запоріжжя. Загалом тут зможуть прихистити 50 тварин.
Читайте також
- Як у Франківську наймолодша та найстарша волонтерки "Карітасу" допомагають переселенцям
- У Коломиї на Прикарпатті центр "Янголятко" приймає дітей з інших регіонів. Чим можна допомогти
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!