У Верховині на Прикарпатті запрацювала психологічна служба для людей з інших регіонів України

У Верховині на Прикарпатті запрацювала психологічна служба для людей з інших регіонів України

У Верховині на Прикарпатті запрацювала психологічна служба для людей з інших регіонів України
. Фото: Unsplash/Kelly Sikkema

У Верховині на Івано-Франківщині запрацювала психологічна служба для людей, які вимушено переїхали з інших регіонів України. На заняттях психологи допомагають дорослим і дітям зняти емоційну напругу, відволіктися від думок про пережите і переконатися, що на Прикарпатті їх цінують і поважають.

Про це в етері Українського радіо Карпати розповіла психологиня Оксана Бельмега.

"Ми створили невелику робочу групу із працівників психологічної служби закладів освіти Верховинської територіальної громади. Вирішили, що психологи й соціальні педагоги у такий скрутний час не можуть стояти осторонь", — сказала Оксана Бельмега.

З її слів, попри те, що основна робота і реабілітація має відбуватися індивідуально, психологи проводять і групові заняття, щоб зняти емоційну напругу, відволікти людей від жаху, який вони пережили, та створити сприятливий психологічний мікроклімат.

"Ми хочемо створити атмосферу довіри, аби переселенці зрозуміли, що вони потрібні, що ми їх тут цінуємо і поважаємо. Ми всі — єдині, і в цьому — наша сила і перемога", — каже Оксана Бельмега.

За її словами, психологічна служба у Верховині працюватиме щоп’ятниці й на її заняття запрошують всіх охочих.

На першому пробному занятті психологи використали різні форми роботи. Зокрема, залучили викладачів мистецького напрямку та аніматора. Діти займалися окремо від дорослих, малювали й гралися. Батьки у цей час ділилися своїми історіями та налаштовувалися на атмосферу довіри.

"Ми застосовували психологічні вправи під назвою "Криголам", щоб цей лід скрес і вони відчули, що ми співпереживаємо і готові допомогти будь-чим у будь-який момент. Коли людина відкривається і йде на контакт, насамперед вона хоче виговоритися, вилити весь біль, хоче, щоб її почули й переживали разом із нею", — розповіла Оксана Бельмега.

Вона каже, що на занятті кожен поділився частинкою горя, жаху, який пережив.

"Кожен залишив усе і поїхав у невідомому напрямку, шукаючи порятунку і тепла. Одна жінка розповіла, як шість днів мандрувала Україною у пошуках того місця, де відчула б себе не просто у безпеці, а там, де змогла б видихнути. І Верховина для неї стала саме тим місцем", — переповіла психологиня.

Щоб емоційно пережити складний період, Оксана Бельмега радить усім пам’ятати, що кожен повинен бути на своєму місці й робити те, що він може і вміє якнайкраще. І, звісно, не осуджувати тих, хто намагається повернутися до звичного ритму життя. Також психологиня каже, що для збереження психічного здоров’я дуже важливо розрізняти правдиву і фейкову інформацію, а також гуртуватися і допомагати одне одному.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок