У Коломиї, що на Івано-Франківщині, працівники міської ради облаштували різдвяну шопку із чотирма живими тваринами. Охочі можуть їх погодувати, а на вихідних містяни там збиратимуться на коляду, розповів кореспондентці Суспільного начальник міського управління культури Коломийської міськради Станіслав Баланович.
Однак, за словами співзасновниці громадської організації "UAnimals" Ольги Чевганюк, таке використання тварин створює для них дискомфорт.
Різдвяну шопку із трьома вівцями та віслюком у Коломиї розмістили на території внутрішнього двору Народного дому. Коломиянин Владислав Литвинець каже, що прийшов погодувати тварин яблуками та морквою, які приніс з дому.
"Я приніс це зі собою, щоб погодувати овечок. Мені цікаво, я люблю таких тваринок, годувати їх люблю", — каже Владислав Литвинець.
Коломиянка Валерія Жилик також прийшла подивитися на різдвяну шопку з живими тваринами. Каже, що така ідея їй дуже подобається.
"Якщо чесно, то я у захваті від цього. Я здивована, бо не думала, що у нас, у Коломиї, може таке бути. Я побачила це, і емоції, якщо чесно, переповнюють", — каже Валерія Жилик.
Коломиянка Анастасія Семенцова каже, що прийшла до шопки за порадою знайомої, щоб показати тварин дітям. Тут вони погодували віслюка й овець та сфотографувалися.
"Ми такого ще ніколи не бачили у Коломиї. Дуже нам подобається, це є дуже гарна вистава і для діток, і для дорослих. Дуже атмосферно. До новорічних свят — взагалі супер. Я думаю, що тваринам тут зручно. Вони мають сіно, їм тепленько, їх годують. Дуже гарно", — ділиться Анастасія Семенцова.
Шопку з живими тваринами у Коломиї розмістили 25 грудня. Відтоді її відвідали приблизно 500 людей, каже начальник управління культури міської ради Станіслав Баланович. За його словами, овець міська рада орендує в місцевого кушніра, а віслюка викупила у жителів територіальної громади. Після різдвяних свят за ним доглядатиме вдома один із працівників міської ради. Погодувати тварин охочі можуть сіном, морквою та яблуками. Їжу можна принести з дому або ж взяти одразу біля шопки.
"У нас є працівники, які чергуються між собою. Сьогодні — мій день, я дивлюся за усім. Віслюк мене найбільше знає, бо я його привіз, він довіряє, — розповідає Станіслав Баланович. — Це є наша тварина, ми несемо за неї відповідальність. Тому ми дітей попереджаємо, що не можна пхати зайвий раз туди руки. Його можна годувати з відкритої долоні, ми показуємо як. А овечки зазвичай з рук їдять тільки сіно".
Співзасновниця ГО "UAnimals" Ольга Чевганюк каже, таке використання тварин може викликати у них стрес та нашкодити їхньому здоров’ю.
"Для тварини уже сам факт транспортування є певним стресом. Перебування у новому місці є певним дискомфортом. Факт того, що їх годують з рук, годують весь час, можливо, є порушення їхнього раціону. Знову ж таки, якщо це роблять для того, щоб сфотографуватися з тваринами, то це — взагалі протизаконно. Зараз, за новим законом, що був ухвалений, це можна вважати як жорстоке поводження із тваринами. У нас фото з тваринами заборонені", — сказала Ольга Чевганюк.
Начальник управління культури Станіслав Баланович говорить, що для тварин створили комфортні умови для життя.
"Віслюк – це особлива тварина. Його не використовують у роботі. Коли він жив у попередніх власників, він любив цю увагу і її постійно отримував, — розповідає Баланович. — Овечки живуть постійно на вулиці. У них немає закритого приміщення. Вони у свого власника живуть надворі, це для них — комфортні умови. Віслюк має прикрите стійло, його на вечір прив’язують, і він так само досить комфортно себе почуває".
За його словами, у міській раді планують, що різдвяна шопка з живими тваринами діятиме у Коломиї до 19 січня.
Читайте також
- "У горах без санок — ніяк!". Як прикарпатець майструє гуцульські сани
- Тут "народжується" новорічна ялинка. Репортаж з підприємства прикарпатця Петра Білінського
- Зубною пастою на вікнах. Франківець Анатолій Євстигнєєв створює новорічні картини
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!