"Туризм – це гроші з повітря". Як у Франківську планують розвивати цю галузь у 2022 році

"Туризм – це гроші з повітря". Як у Франківську планують розвивати цю галузь у 2022 році

"Туризм – це гроші з повітря". Як у Франківську планують розвивати цю галузь у 2022 році
. Фото: Facebook/Руслан Марцінків

У 2022 році в Івано-Франківську планують приділити більшу увагу туристичній галузі та зацікавлювати туристів відвідувати місто. Про це під час оперативної наради у міського голови повідомив директор департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Ігор Попадюк.

"Туристичний збір дорівнює 5% реальних податків від туризму. У 2021 році жителі громади сплатили 1 млн 508 тис. грн податків. За даними агентства розвитку туризму, один турист в місті залишає в день 1 300 грн. Тобто в економіку міста туризм вливає 116 млн грн за 2021 рік. Це – вигідно, це – гроші з повітря, які приходять у місто. Ми нічого не робимо, але туристи самі привозять ці гроші в Івано-Франківськ", – пояснив Ігор Попадюк.

Начальниця відділу туризму і промоцій міськради Наталія Гугіль розповіла, що у 2022 році почнуть працювати над туристичною інфраструктурою. З її слів, зараз не вистачає туристично-інформаційного центру на вокзалі. Планують оновити й туристично-інформаційний центр у приміщенні ратуші.

"Не вистачає магазинів брендованих сувенірів. Зараз турист приїжджає і хоче привезти щось з Івано-Франківська, а що саме – важко знайти, – говорить Наталія Гугіль. – Щоб турист не губився, ми налагодимо й туристичну навігацію. Зокрема, плануємо облаштувати місця висадки пасажирів біля облдержадміністрації, бо це — та точка, звідки починається більшість маршрутів і екскурсій. Облаштуємо також стоянку автобусів на вулиці Бандери".

Наталія Гугіль розповідає, що у департаменті планують проводити дослідження, адже місту не вистачає інформації про те, хто приїжджає у Франківськ, та що приваблює людей. Також досліджуватимуть і потреби потенційних туристів, які відпочивають у Карпатах.

"Хотіли б портал та туристичний сайт, де мандрівник отримає всю потрібну інформацію. Розробимо також календар подій, щоб турист бачив, що відбуватиметься у місті. Ми також плануємо допомагати організаторам із заходами, які проводитимуться. Тому ми вибрали п’ять подій і будемо робити їх максимально масштабними", – сказала Наталія Гугіль.

Начальниця відділу туризму каже, що не забуватимуть і про рекламу. Для цього планують щокварталу випускати статті у ЗМІ про події, які відбуватимуться у місті, а також зняти два сюжети з блогерами. До роботи в туристичній галузі у міськраді хочуть залучити більше працівників. Протягом року влаштовуватимуть мотиваційні зустрічі зі студентами туристичних спеціальностей та проведуть школу гідів.

Читайте також

  • Стало відомо, скільки Івано-Франківщина заробила цьогоріч на туризмі
  • У Буковелі в меню ресторанів додають арабську мову для туристів з країн Перської затоки
  • Динаміка позитивна. На Прикарпатті прогнозують збільшення туристів
  • Автентичні страви, промисел і туризм. У Франківську презентували міжнародний культурний проєкт

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок