Вода з 13 свердловин на Калущині перевищує норму засоленості та важких металів

Вода з 13 свердловин на Калущині перевищує норму засоленості та важких металів

Вода з 13 свердловин на Калущині перевищує норму засоленості та важких металів
. фото: Суспільне Карпати

У пробах води з 13 свердловин у Калуській гірничо-промисловій зоні, що на Прикарпатті, засоленість була вищою від норми. Екологічний моніторинг свердловин у Калуші та прилеглих до міста селах проводили науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу влітку і восени цього року.

Про це Суспільному повідомив завідувач кафедри геотехногенної безпеки та геоінформатики університету Едуард Кузьменко.

"У пробах із 13 свердловин засоленість була вищою від норми. У Домбровському кар’єрі – у 20 разів, тобто 20 грамів солі на літр води, коли норма – 1 грам. Приблизно 80 грамів солі на літр – у хвостосховищі це гідротехнічна споруда, комплекс спеціальних споруд та обладнання, які призначені для складування або захоронення радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин.№ 2 і на шламонакопичувачівідкрита земельна ємність великих розмірів, призначена для накопичення та тимчасового зберігання шламів.", — сказав науковець.

Шламонакопичувач, зі слів Едуарда Кузьменка, жителі Калуша використовують як водойму для купання. Перевищення норм засолення там свідчить про те, що купатися у такій воді небезпечно. Науковець каже, що також за межами норми — вміст важких металів, зокрема, кадмію у 200 разів більше від норми.

Читайте також: Зі шламонакопичувача Домбровського кар'єру витікає вода: чи матиме це екологічні наслідки

Свердловини, каже Едуард Кузьменко, використовують для проведення екологічних моніторингів. Проте за три роки їхня кількість зменшилася.

"Чотири свердловини або зруйновані місцевими жителями, або знищені під час створення підземних споруд. Одну свердловину пробурили в чистому полі. Орали поле, і свердловини немає. Була ситуація, коли свердловина була у дворі школи. Напевно, діти знали, що її не можна зачіпати. Нічого. Розвалили й розбили", — розповів Едуард Кузьменко.

За його словами, з двадцяти споруджених у 2019 році спостережних свердловин у Калуській гірничо-промисловій зоні залишилися шістнадцять.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок