В Івано-Франківську запрацював другий офлайн-пункт підтримки "Дія". Він розташований на вулиці Івасюка, 17. Про це Суспільному повідомив заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Богдан Футерко.
За його словами, на Івано-Франківщині планують відкрити ще три такі пункти – у Надвірній, Калуші та Коломиї. Якщо знайдеться достатньо волонтерів, то офлайн-підтримка "Дії" запрацює і в селах області. У пунктах волонтери допомагатимуть генерувати сертифікати вакцинації та надаватимуть консультації щодо роботи сервісу.
Сьогодні в Україні працює приблизно 900 офлайн-пунктів підтримки застосунку "Дія". Про це повідомив керівник із розвитку електронних послуг у Мінцифрі Мстислав Банік. З його слів, у громадян виникають складнощі з генерацією сертифікатів. Мстислав Банік каже, що команди підтримки лише підказують, як користуватися додатком, але не працюють з особистими даними людини. Така підтримка зменшує навантаження на лікарів.
"Найбільшим попитом, мабуть, можна вважати ті точки підтримки, які є в центрах масової вакцинації. Людина отримала щеплення. Поки 15 хвилин сидить, чекає, вже може генерувати сертифікат, може звертатися до волонтерів, якщо їй потрібна допомога. І, до речі, я можу сказати, що всюди це працює на "ура". Я бачив величезну купу таких ситуацій і у Львові, і в інших містах, коли людина виходить від лікаря і вже цілеспрямовано іде до точки команди підтримки. Це свідчить про те, що рішення було абсолютно правильним", — каже Мстислав Банік.
В Івано-Франківську працюють два пункти підтримки "Дії": на Галицькій, 2 та Івасюка, 17. За словами заступника голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Богдана Футерка, зараз волонтери консультують відвідувачів лише стосовно технічних питань.
"Те, що пов’язане з неправильним внесенням інформації бригадою, яка проводила вакцинацію. Точну інформацію про речі, які стосуються сімейних лікарів. Ці речі, я думаю, ми будемо поступово відпрацьовувати та будемо мати можливість 99% всіх труднощів вирішувати", — каже Футерко.
Консультант команди "Дія" Юрій Медвідь працює у пункті вже майже 2 тижні. Розповідає, що впродовж дня до нього звертаються від 10 до 20 людей. Переважно це — старші люди, які просять встановити додаток, увійти до облікового запису та згенерувати сертифікат. Юрій каже, що виникла і нова проблема: щеплення, проведені за кордоном, не заносять в систему "Дія", і тому в додатку неможливо згенерувати сертифікат. За його словами, користувачі додатку стикаються і з іншими проблемами.
"Найбільша кількість звернень – це дубляж даних. Тобто, вийшли заміж, змінили прізвище, вже є дві декларації, лікар помилився. Поміняли сімейного лікаря. Попередній лікар повинен був деактивувати декларацію, він її не робить, бо це трохи часу займає. І він не може це зробити – це робить НСЗУ, лікар повинен запит подати, він цього не робить. Зараз вал таких звернень", — пояснює Юрій Медвідь.
Читайте також
- "Вакцинуюся, бо "приперло": репортаж з центрів вакцинації у Франківську
- Вакцинація проти COVID-19: як щепленим франківцям допомагають отримати сертифікат в додатку "Дія"
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!