На Франківщині надзвичайники знешкодили 27 вибухівок часів Другої світової війни

На Франківщині надзвичайники знешкодили 27 вибухівок часів Другої світової війни

На Франківщині надзвичайники знешкодили 27 вибухівок часів Другої світової війни
. ДСНС в Івано-Франківській області

На Івано-Франківщині піротехніки за минулу добу знищили 27 вибухонебезпезпечних предметів. Про це Суспільному повідомляють в управлінні з питань цивільного захисту облдержадміністрації.

У селі Раківчик Коломийської громади піротехніки провели планове розмінування території. Там вони виявили та знешкодили шість мінометних мін (82 мм), 14 мін (50 мм), одну ручну гранату М-36, дві гранати Ф-1, три протипіхотні міни. Всього піротехніки обстежили 0,2 га лісу. Там знайшли 26 вибухівок.

У лісі в селі Нижнів Тлумацької громади знешкодили один 76 мм артилерійський снаряд часів Другої світової війни. Ще одну протипіхотну міну знищили у лісі в селі Раковець Городенківської ТГ.

Також жителі села Зелений Яр Калуського району на приватній присадибній ділянці знайшли 122 мм артилерійський снаряд часів Другої світової війни

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій області нагадують, що знешкоджувати вибухонебезпечні предмети повинні лише фахівці піротехнічних груп, які мають відповідну підготовку та навички роботи з такими боєприпасами. Тому при виявленні підозрілого предмета радять його не чіпати та не відкривати, зафіксувати час, коли знайшли його, відгородити місце знахідки та не пускати туди людей. Про знайдене варто одразу повідомити місцеві органи влади та рятувальників.

Рятувальники забороняють брати вибухівку у руки, зберігати її чи бити по ній. Не можна також переносити, намагатися розібрати, використовувати для розведення вогню та заносити у приміщення.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок