Грибок на стелі і вода у підвалах: у яких умовах вчаться учні Солотвинського ліцею на Прикарпатті

Грибок на стелі і вода у підвалах: у яких умовах вчаться учні Солотвинського ліцею на Прикарпатті

Марафон
Грибок на стелі і вода у підвалах: у яких умовах вчаться учні Солотвинського ліцею на Прикарпатті
. Суспільне Карпати

У Солотвинському ліцеї на Івано-Франківщині приблизно 500 учнів займаються фізкультурою в спортзалі, стеля та стіни якого вкриті грибком, а саме приміщення не здане в експлуатацію. Також у закладі немає повноцінного актового залу. Їдальню цього року облаштували в будівлі, яка теж не здали в експлуатацію, розповідає Суспільному директор закладу Мирослав Гуменяк.

Солотвинський ліцей відкрили у 2006 році, щоправда, увели в експлуатацію тільки навчальні приміщення. За словами Мирослава Гуменяка, в облдержадміністрації обіцяли виконати ремонт у спортивному, актовому залах та їдальні за рік. Проте й до сьогодні цього не зробили. На стелі в спортивному залі через відсутність вентиляції завівся грибок.

Спортзал у Солотвинському ліцеї
Спортзал у Солотвинському ліцеї. Суспільне Карпати

"Пробували, доштуковували, змітали віником, обробляли хлорним розчином, але це не допомагає. Виступає в інших місцях і знову росте грибок. Скільки ми обробляли, воно знову проявляється, тому що конденсат тече по стіні вниз", — розповідає завідувач господарством Солотвинської ліцею Василь Тимофій.

Солотвинський ліцей
Солотвинський ліцей. Суспільне Карпати

Зараз у спортзалі за гроші громади майстри роблять ремонт у санвузлі та проводять сюди воду. Проблеми є й зі світлом, адже до розеток та вмикачів струм не доходить.

"Є вмикач. Мало би, відповідно, увімкнутися світло, але воно не світить. Де шукати вмикач, щоб увімкнути на вході світло? Потрібно знову все розбирати", — додає Василь Тимофій.

Читайте також: 36 шкіл з туалетами надворі: хто повинен подбати про комфорт учнів у прикарпатських громадах

У приміщенні спортзалу в холодну пору проводять заняття навіть попри те, що його не здали в експлуатацію, не обладнали, а стеля там вкрита грибком, розповідає вчитель фізкультури Ігор Кріцак. За його словами, якби зал повністю доробили, тут можна було б відкрити спортивні секції.

"Важко дуже дітям дихати. Навіть з цим коронавірусом, що є в нас, діти ходять. Вони повинні чистим повітрям дихати, а вони дихають тим, що видихають, — каже Ігор Кріцак. — Спортзал неготовий для того, щоб діти займалися після 15:00, щоб займалися до 18:00, до 17:00, до 19:00. Світла немає. Опалення є, але потрібна вентиляція. Діти побігали, щоб вони мали, де помитися, а води немає. В туалет вони ходять в інший корпус. Тобто тут потрібно просто все доробити".

Поки на вулиці тепло, школярі займаються фізичною культурою на двох спортивних майданчиках поблизу навчального закладу.

Стадіон, на якому проходять заняття з фізичного виховання
Стадіон, на якому проходять заняття з фізичного виховання. Суспільне Карпати

Онуки Галини Шимон навчаються в Солотвинському ліцеї. Жінка розповідає, що батьки неодноразово зверталися і до голови облдержадміністрації, прем’єр-міністра та президента з проханням довести до ладу приміщення ліцею. Галина Шимон розповідає, що через сирість та грибок онучка часто хворіє.

"Внучка каже, що важко дихати. Насідає все на органи дихання. Звичайно, що в такому приміщенні не можна займатися. Думаю, що тільки похапцем робили цю школу, щоб відкрити її перед президентом, так як завжди у нас це робиться. Найважливіше те, що тут діти проводять більше свого часу, де спортзал, де вони займаються фізкультурою, де вони мають здоров'я набувати, а тут — навпаки", — говорить бабуся вихованців ліцею.

Через те, що у закладі відсутня система водовідведення, на стінах першого поверху – грибок, а в підвалах – вода, каже завідувач господарством Солотвинського ліцею Василь Тимофій.

"У нас є насос тут на місці. Минулого тижня ми відкачували воду, бо тепер не встигаємо, оскільки є багато іншої роботи зараз. І це ще немає в нас сильних дощів, — говорить Василь Тимофій. — Ось — грибок. Ну він з'являється, місяць минає, ми чистимо. Але тут наріст, він по-новому роз'їдає. Гідроізоляції між бетоном і панелями теж немає. Це теж є халатність будівельників".

Про стан будівлі розповідіє завідувач господарством Солотвинського ліцею Василь Тимофій
Про стан будівлі розповідіє завідувач господарством Солотвинського ліцею Василь Тимофій. Суспільне Карпати

З дозволу селищної ради цього року в незданому в експлуатацію приміщенні облаштували їдальню за всіма вимогами. Обладнання закупили за гроші програми "Спроможна школа". До цього їдальня була розташована в приміщенні однієї із майстерень, а зараз там – відділ освіти Солотвинської селищної ради.

Їдальню облаштували у приміщенні однієї із майстерень
Їдальню облаштували у приміщенні однієї із майстерень. Суспільне Карпати

"Ціна здачі другого, третього корпусів складала 1 млн 400 тис. грн станом на 2006 рік. У 2017 році змінювався кошторис, подавали перший раз на ДФРівськийДержавний фонд регіонального розвитку проєкт і за кошторисом було 7,5 млн. Потім знову була зміна кошторису – 11,5 млн. І третій на ДФРівський проєкт, я сам оформлення цього проєкту робив, змінювали кошторис, то вже 19 млн", — розповів директор Солотвинського ліцею Мирослав Гуменяк.

За його словами, цих грошей є забагато, бо місцева влада виділяла гроші, за які вдалося відремонтувати частину приміщення. Цього року, каже голова Солотвинської громади Манолій Піцуряк, в бюджеті громади заклали понад 1,5 млн грн. З Державного фонду регіонального розвитку, якщо проєкт пройде відбір, повинні виділити понад 11 млн грн.

"Проєкт десь на 1 млн 300 тис. грн. Закладено 840 тис. Ну там 10 тис. грн вправо чи вліво. Зрозумійте, це є цифри. Більше 800 тис. грн — це є перша черга, роботи починаються з водовідведення. Решта грошей будемо просити з обласного бюджету екологічного фонду", — сказав Манолій Піцуряк.

Станом на 16 вересня роботи з водовідведення у Солотвинському ліцеї не розпочалися.

Щоб дізнатися, чому корпус школи досі не доробили та не здали в експлуатацію, кореспондентка Суспільного надіслала інформаційний запит у департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської області. У відповіді на нього Суспільному повідомили, що ця інформація належить до компетенції департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури і запит перенаправили туди. Відповіді на нього Суспільне не отримало, а керівництво департаменту протягом чотирьох днів на телефонні дзвінки коре не відповідало.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок