В Івано-Франківську відбулася хода пам'яті, присвячена вшануванню захисників України, які загинули під Іловайськом. Також у місті відкрили пам’ятник загиблим у російсько-українській війні, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Хода пам'яті розпочалися від майдану Шептицього. Очолювали її матері, сини яких загибли під Іловайськом. Їх – тринадцятеро. Синові Марії Турчин – Михайлу – було 34 роки, коли він вирішив іти на фронт. Тривалий час від нього не було вістей і жінка вірила, що син в полоні – це додавало сил жити. Зараз, каже Марія, дуже важко.
"Він у 2014 році пішов сам, добровольцем. І пропав. Його не було. Я шукала. Інфаркт у військкоматі отримала. Аж у 2020 році мені його привезли. Син був у Харкові похований. Мені десь з Дніпра привезли, і я його перепоховала вже в себе, в селі своєму – Озерянах", – розповідає Марія Турчин.
Руслана Косенка поранили в Іловайську 20 серпня. Події, які відбувалися тоді там, називає одним словом – пекло. На фронт пішов з Майдану за внутрішнім покликом. Чоловік каже, якби зараз повернути час – вчинив би теж так.
"Для мене це – пам'ять. Не такі великі заходи – для мене це важко. Не дуже хочеться форму вдягати. Просто пам’ятати. Я і так кожен день пам’ятаю хлопців, друзів, які загинули. А так це – особливий день", – розповідає Руслан Косенко.

"З нашої Івано-Франківщини у цій війні, яка вже, на жаль, триває вісім років, загинуло 149 прикарпатців. У нас вони поховані у різних містах, і я маю велику щиру надію, що сьогодні у кожній нашій громаді, у кожному селі, буде гідно пошанований кожен учасник бойових дій, який віддав своє життя за Україну", — каже начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України в області Володимир Веркалець.

За його словами, під Іловайськом загинуло 13 прикарпатців, а ще чотирьох вважають зниклими.

У Меморіальному сквері відбулося відкриття пам’ятника усім загиблим захисникам України – це жінка, яка тримає на руках дитину. Як він мав виглядати, обговорювали не тільки з владою, але й з родинами загиблих, каже начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України в області Володимир Веркалець.

"Це — мама, яка тримає сина, тобто мама — це Україна, а її син — це всі ми — народ України. І зверху промені — сини, які захищали нашу Україну, які піднялися на небо і звідти споглядають, як ми, люди, які залишилися живими, шануємо тих, хто віддав своє життя за кожного з нас", — розповідає Володимир Веркалець.

Пам'ятник є неєдиним символом ходи. Учасники також причепили на груди квіти соняха, які є офіційним символом цього дня.

29 серпня 2014 року цвіло багато соняхів, які були прикриттям для бійців, каже Володимир Веркалець.
Читайте також
- В Івано-Франківську відбудеться хода пам'яті, присвячена Іловайській трагедії
- В Івано-Франківську вшановують пам’ять бійців, загиблих на Сході
Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини