"Була постійна загроза вибуху". Рятувальники розповіли подробиці пожежі на Бурштинській ТЕС

"Була постійна загроза вибуху". Рятувальники розповіли подробиці пожежі на Бурштинській ТЕС

"Була постійна загроза вибуху". Рятувальники розповіли подробиці пожежі на Бурштинській ТЕС
. Суспільне Карпати

Пожежа на Бурштинській ТЕС сталася через розгерметизацію фланця в маслосистемі головного маслобака турбіни. Про це Суспільному повідомила речниця управління Держслужби з надзвичайних ситуацій в області Христина Перцович.

За її словами, через розгерметизацію у котлотурбінному цеху розлилося масло об'ємом 2 м³. Після цього воно загорілося та поширилося на кабельні траси в лотках і кабельних тунелях енергоблоку № 3 на всіх відмітках.

"Пожежа супроводжувалася руйнуванням будівельних конструкцій, технологічного обладнання, а також високою температурою та сильним задимленням. Також вийшла з ладу автоматична система пожежогасіння. В технологічному процесі використовувався вугільний пил, водень, азот, кисень та масло. Під час гасіння пожежі була постійна загроза вибуху", — розповіла Христина Перцович.

Також речниця додає, що на місці пожежі створили штаб, у склад якого увійшли інженери та технічні працівники ТЕС, а також 3 оперативні дільниці.

Загальна площа пожежі склала приблизно 1 000 м². Під час займання працювали рятувальники восьми ланок газодимозахисної служби. Вогонь загасили за 4 год.

У пресслужбі обласної поліції повідомили, що через пожежу на Бурштинській ТЕС розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 270 (Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. Слідчі проведуть експертизи, після яких зможуть встановити точну причину загорання.

Що відомо

Повідомлення про пожежу маслобаку в котлотурбінному цеху блоку № 3 Бурштинської ТЕС до рятувальників надійшло 18 серпня о 16:51. Вогонь гасили бурштинські, рогатинські, галицькі, єзупільські, ямницькі, войнилівські та івано-франківські рятувальники. Загалом залучили 57 людей, з них — 56 працівників Держслужби з надзвичайних ситуації в області. Як повідомила Суспільному речниця Держслужби з надзвичайних ситуації в області Христина Перцович, о 19:23 пожежу в котлотурбінному цеху блоку № 3 ДТЕК "Бурштинська ТЕС" ліквідували.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок