Рятувальники розширили географію пошуків 6-річного хлопчика, який загубився у Карпатах. Що відомо

Рятувальники розширили географію пошуків 6-річного хлопчика, який загубився у Карпатах. Що відомо

Рятувальники розширили географію пошуків 6-річного хлопчика, який загубився у Карпатах. Що відомо
. Суспільне Карпати

15 серпня, станом на 13:00, рятувальники розширили географію пошуків 6-річного Олексія Стефанціва, який загубився під час сходження на Говерлу. Про це Суспільному повідомив начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації, полковник Тарас Кочкодан.

"На даний момент працює 8 пошукових груп: 4 зараз обстежують місцевість, 4 повернулися та скидають інформацію з GPS-трекерів з обстежених територій. Цю інформацію ми збираємо в одну систему, аналізуємо. Будемо ставити нові завдання та розширюємо зону пошуків. Дамо рятувальникам можливість відпочити та продовжити площу", – розповів Тарас Кочкодан.

За його словами, рятувальники обстежуватимуть колиби, в яких могла сховатися дитина.

"Опрацьовуємо різні версії. Люди також давали різні свідчення. Ймовірно, хлопчик міг залишитися в лісі, можливо, травмувався або заснув. Там є різні небезпечні місця, ущелини, вода, іноді падає каміння, є коріння, яким покрита територія. Це все могло спричинити травмування. Також ніч була холодна, температура +8°C, тому можемо усвідомити стан дитини, і як вона себе почувала вночі", – каже Тарас Кочкодан.

Cтаном на 15:00 хлопчика шукають 245 людей, повідомила на своїй сторінці у Facebook Держслужба з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

7 собак залучили задля пошуків Олексійка Стефанціва
7 собак залучили задля пошуків Олексійка Стефанціва. Суспільне Карпати

До пошуків дитини залучили 72 людини із Закарпаття: 24 рятувальники, 35 волонтерів, 8 лісників та 5 працівників Карпатського біосферного заповідника, йдеться у повідомленні на Facebook-сторінці Держслужби з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області.

Хлопчика шукають і кінологи із 7 собаками. Люди обстежують територію не тільки пішки, але й застосовують квадрокоптер та тепловізор.

Під час сходження на гору родина ішла зеленим маршрутом – для початківців
Під час сходження на гору родина ішла зеленим маршрутом – для початківців. Суспільне Карпати

Батьки хлопчика сказали, що у горах вони вперше, а також розповіли, за яких обставин загубився їхній син.

Рятувальники розширили географію пошуків 6-річного хлопчика, який загубився у Карпатах. Що відомо
Батьки Олексія Стефанціва. Суспільне Карпати

"Моя сестра разом з чоловіком, з моєю мамою, моїми двома дітьми та її сином йшли на Говерлу. Ми на той час були в дорозі у Яремчі. Планували, що вирушимо завтра, бо запізнюємося. І в дорозі сестра каже, що вона з дітьми відірвалася наперед, а наша мама з молодшим сином – позаду, їм важче було йти. Звичайно, було дуже багато людей. Одні піднімалися, інші – спускалися. Загубитися серед людей було легше, ніж просто у лісі. Мама кликала Олексійка, час від часу він повертався, а потім біг наперед, бо хотів догнати старшого брата. А вже якоїсь миті вона його не побачила", – каже матір хлопчика Мар’яна Стефанців.

Жінка розповідає, що бабуся почала кликати її сина, але він не відгукувався. Почала розпитувати людей, чи хтось бачив хлопчика в кепці.

"Хтось казав, що бачив, наче саме він спускається, але де Олексій – невідомо. Годину шукали і вже тоді викликали рятувальників”, – продовжує матір хлопчика.

Туристичний маршрут на гору Говерла
Туристичний маршрут на гору Говерла. Суспільне Карпати

Батьки разом з рятувальниками цілу ніч шукали дитину. Вони кажуть, що Олексій – хоробрий хлопчик: не боїться ні собак, ні дикої природи. Йому подобається займатися спортом та змагатися. Також батьки розповідають, що дитина комунікабельна, тому родичі сподіваються, що хтось побачив хлопчика, який загубився та допоміг йому.

"Особливість моєї дитини – коли він образиться, то його не докличешся, він буде мовчати і не відгукнеться. І може він образився на когось, тому так. Але я вже не знаю, що думати", – каже Мар’яна Стефанців.

Рятувальники розширили географію пошуків 6-річного хлопчика, який загубився у Карпатах. Що відомо
Олексій Стефанців. Facebook/Поліція Івано-Франківської області

Прикмети дитини: зріст 110 см, середньої статури, волосся коротке каштанове, очі карі. Був одягнений у зелену футболку, штани камуфляжного забарвлення, голубий картуз із червоним козирком.

Що відомо

14 серпня приблизно о 19:05 поблизу селища Ворохта під час сходження на Говерлу від групи туристів відстав та заблукав хлопчик 2015 року народження.

У групі було шестеро туристів, усі вони є жителями міста Коломия.

До пошуків дитини, окрім рятувальників, долучилися військовослужбовці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних сил України, які на той час перебували в таборі на Говерлі.

Дитину шукали упродовж ночі з 14 на 15 серпня.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок