Майже 200 прикарпатських учнів отримають безкоштовні портфелики зі шкільним приладдям

Майже 200 прикарпатських учнів отримають безкоштовні портфелики зі шкільним приладдям

Майже 200 прикарпатських учнів отримають безкоштовні портфелики зі шкільним приладдям
. Суспільне Тернопіль

На Івано-Франківщині до 1 вересня майже 200 учнів початкової школи безкоштовно отримають портфелики зі шкільним приладдям. Їх планують подарувати дітям-сиротам та із малозабезпечених родин з усієї області, а також дітям ветеранів, загиблих учасників АТО/ООС та вимушено переселених людей.

79 портфеликів для школярів готують в Івано-Франківській міській службі у справах дітей та понад 100 — у благодійному фонді "Карітас-Івано-Франківськ".

Виконавча директорка фонду Наталія Козакевич розповіла Суспільному, що списки для  допомоги наразі формуються. Тож сім’ї, які перебувають у фінансовій скруті і не в змозі зібрати дитину до школи, можуть звертатися до БФ "Карітас-Івано-Франківськ".

"Акцію "Перший портфелик" організація проводить уже 18 рік поспіль. До 27 серпня плануємо зібрати понад 100 портфеликів. Робимо акцент на малозабезпечених родинах з усієї області, а також допоможемо дітям ветеранів, загиблих учасників АТО/ООС та вимушено переселених людей. Окрім того, іменні сертифікати для купівлі необхідної канцелярії плануємо для учнів 2-4 класів. Розраховуємо на допомогу благодійників, щоб зібрати необхідну суму", — розповідає Наталія Козакевич.

До портфелика першокласникам покладуть по 20 зошитів у косу лінійку і клітинку, альбом, фарби та склянки-нерозливайки для малювання, кольорові та прості олівці, набір ручок, гумки, лінійку, пенал, папку для ручної праці, обкладинки для зошитів та книжок, ножиці, пластилін з дошкою для ліплення. Обов’язковими також будуть маски і антисептики.

Охочі можуть долучитися та приносити канцелярські товари чи укомплектовані ранці, або ж пожертвувати гроші.

Також 79 портфеликів для школярів готують в Івано-Франківській міській службі у справах дітей. Її очільниця Ірина Рохман каже, що для таких потреб з міського бюджету спрямували 130,5 тис. грн.

"Ми працюємо із дітками-сиротами, позбавленими батьківського піклування і тими, які опинилися у складних життєвих обставинах з Івано-Франківської територіальної громади. І щорічно учням 1-4 класів ми вручаємо шкільні портфелики. Окрім цього, залучаємо і дітей від 1 до 11 класу, батьки яких загинули в зоні АТО/ООС чи померли після повернення. Цього року у нас є 79 діток, які будуть отримувати портфелі. На одну дитину приблизно розрахували 1 600 грн", — сказала Ірина Рохман.

У 2020 році на "Свято першого портфелика" для дітей, якими опікується Івано-Франківська міська служба у справах дітей, з міського бюджету спрямували 118 тис. грн. Тоді шкільні ранці вручили 70 дітям пільгових категорій.

Читайте також

  • "Впевнений школяр": як франківський "Карітас" допомагає соціалізуватися дошкільнятам
  • В Івано-Франківську благодійний фонд створює "банк кадрів" та допомагає у пошуках роботи
  • На Франківщині за першу зміну у таборі "Лімниця" оздоровилися приблизно 130 дітей

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок