"Невідомий Бортнянський": франківський хор "Воскресіння" відзняв концерти у трьох містах України

"Невідомий Бортнянський": франківський хор "Воскресіння" відзняв концерти у трьох містах України

"Невідомий Бортнянський": франківський хор "Воскресіння" відзняв концерти у трьох містах України
. Facebook/Невідомий Бортнянський

Камерний хор "Воскресіння" з Івано-Франківська у межах проєкту "Невідомий Бортнянський" планує створити п’ять музичних фільмів у храмах п’яти міст України за віднайденими хоровими концертами, які написав український композитор Дмитро Бортнянський. Артисти уже відзняли виступи в Києві, Чернігові та Одесі.

Про це Суспільному розповів художній керівник хору Володимир Рудницький.

"Це є нові сторінки творчості Дмитра Бортнянського, які через різні обставини були забуті. Тому ми хочемо відновити, відродити, дати людям послухати, отримати духовну насолоду і одночасно об’єднати, зшити Україну в непростий період російської агресії", — каже Володимир Рудницький.

Зйомки стрічок відбуваються у храмах Києва, Чернігова, Одеси, Львова та Івано-Франківська. Церкви пов’язані з життям і творчістю Дмитра Бортнянського. Також у храмах цих міст вперше прозвучали віднайдені концерти композитора.

Хор "Воскресіння" вже виконав твори в Катедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії в Одесі, Спасо-Преображенському соборі у Чернігові, та в Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві.

Роботу над музичним відеофільмом артисти реалізовують за фінансової підтримки Українського культурного фонду. З-поміж 525 проєктів, які претендували на фінансування, фонд віддав перевагу, зокрема, і хору з Івано-Франківська.

"Приблизно пройшло 40 проєктів. Ми були 23 або 24. Ґрантоотримувачем є Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки", — каже Володимир Рудницький.

На реалізацію проєкту "Невідомий Бортнянський" надійшло 2 млн грн від УКФ. Втім, за словами керівника художнього хору "Воскресіння", цього недостатньо. Над проєктом працюють понад 40 людей. А сотні тисяч гривень доводиться віддавати на сплату податків.

"У хорі співають 28 людей. Тому, якщо 2 млн грн тільки безпосередньо для хору, то, здається, мало б вистачити. Звертаю увагу на те, що велику кількість грошей поглинають податки — приблизно 600-700 тис. грн з нашого проєкту. І здається, що 2 млн грн – багато, але не два, далеко не два", — розповів Володимир Рудницький.

Транспортні перевезення для проведення зйомок, з його слів, взяли на себе Івано-Франківська обласна рада та облдержадміністрація. Загалом хор виконав 50% роботи. Попереду — ще зйомки у Львові та Івано-Франківську. А прем‘єру музичних фільмів планують презентувати у жовтні в Івано-Франківську.

Довідково

Камерний хор "Воскресіння" створили в 2009 році. Колектив працює при Народному домі "Княгинин" департаменту культури Івано-Франківської міської ради. Щонеділі і кожного релігійного свята спів хору "Воскресіння" можна почути під час Літургій в Архікатедральному соборі Воскресіння Христового УГКЦ.

Колектив є лауреатом на міжнародних конкурсах хорової музики у Варшаві та Білостоку (Польща). У хорі співають солісти Івано-Франківської обласної філармонії та Львівського національного театру опери та балету.

Дмитро Бортнянський — український композитор. Народився 28 жовтня 1751 року у Глухові Сумської області. Був першим музикантом-українцем, який отримав вищу освіту за кордоном — в Італії. Дмитро Бортнянський — автор 6 опер, камерно-інструментальних творів, хорових циклічних концертів, 10 двохорних концертів, херувимських та причасних творів.

Що відомо

Франківський хор "Воскресіння" виконає віднайдені в архівах твори Дмитра Бортнянського

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок