На Прикарпатті засудили чоловіка, який закликав до повалення конституційного ладу

На Прикарпатті засудили чоловіка, який закликав до повалення конституційного ладу

На Прикарпатті засудили чоловіка, який закликав до повалення конституційного ладу
. Фото: Unsplash

На Прикарпатті засудили чоловіка, який публічно закликав у соцмережі ВКонтакте до насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні. Про це йдеться у вироку Надвірнянського районного суду, пише Суспільне Карпати.

Окрім цього, під час обшуків правоохоронці знайшли в обвинуваченого 5 патронів до вогнепальної нарізної зброї без передбаченого законом дозволу.

Під час слідства з’ясувалося, що чоловік у 2015 році у соціальній мережі викладав світлини та дописи, у яких закликав Російську Федерацію здійснити військову агресію щодо України, повалити її конституційний лад та захопити чинну державну владу в країні. Також обвинувачений звертався до військовослужбовців, які воюють в зоні ООС, відмовитися від мобілізації, вчинити державний переворот та розстріляти "хунту" і "олігархів".

Зокрема, у дописі від 29 вересня 2015 року на його сторінці у соцмережі є висловлювання: "Российская Федерация приходи, спасай нас!, спасай нас от хунти и жидов!".

Чоловік свою вину заперечив. Він послався на те, що перебуває на обліку в лікаря-психіатра. У 2015 році він звернувся до психіатричної лікарні через нервовий зрив після проведення обшуку в його квартирі. В 2017 році обвинувачений перебував на стаціонарному лікуванні в обласній психонервологічній лікарні.

Прикарпатець розповів, що публікував на сторінці свої світлини, дописи, переписувався з друзями з Києва, Харкова, Запоріжжя та з Росії. Однак не пам’ятає, чи в переписці обговорювали ситуацію в країні. Згодом чоловік побачив, що його сторінку "зламали", проте нікому про це не розповів.

Також він додав, що політикою не займається і не ходить на вибори. У соціальних мережах любить дивитися відео природи.

За його словами, дописи про заклики до повалення державної влади розміщував не він. На допиті чоловік розповів слідчому, що його акаунт зламали, а він нічого не писав в соціальній мережі проти України. Тому просив його виправдати.

Мати обвинуваченого розповіла, що її син з дитинства страждає на розлади психіки, має психічні розлади і депресії та ніколи не цікавився політикою. Знайдені патрони належали її чоловікові і про них син нічого не знав. Їх він знайшов в 2015 році. Сестра додала, що брат перебуває на обліку у психотерапевта.

"Не зважаючи на невизнання вини обвинуваченим у вчиненні кримінальних правопорушень, його винуватість повністю доводиться показаннями свідків, письмовими документами, речовими доказами, перевіреними і дослідженими судом в судовому засіданні", — йдеться у вироку суду.

А також судді зазначили, що впродовж часу, який належить до інкримінованих йому кримінальних правопорушень, чоловік повною мірою усвідомлював свої дії.

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень та призначив покарання — 3 роки обмеження волі без конфіскації майна, які замінив іспитовим терміном півтора року, якщо впродовж цього часу прикарпатець не вчинить нового злочину.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок