Соціологічна група "Рейтинг" оприлюднила результати опитування жителів 87 виборчого округу. Зокрема, дослідила, за кого виборці округу голосуватимуть на довиборах у Верховну Раду, що відбудуться 28-го березня.
До округу № 87 увійшов Надвірнянський район, частина Івано-Франкіського району та Яремчанщина.
На вулицях Надвірної – десятки агітаційних вивісок та плакатів. Дехто роздає рекламні газети, інші – збирають підписи за кандидата. На узбіччях доріг у навколишніх селах також стоять білборди з агітацією.

Жителька села Пнів Ганна Ломпас позитивно оцінює роботу колишнього народного депутата від цього округу. За кого голосуватиме на цих виборах уже визначилася. Головною проблемою району вважає стан медицини.
"У лікарні є проблеми. Я часто хворію, хочу, щоб там до пацієнтів було краще ставлення", - каже жінка.
Планує піти на вибори і жителька міста Наталія Вінтоняк. Жінка каже, що хоче, аби новий обранець від округу підняв у Верховній Раді питання щодо зниження пенсійного віку.
"Мушу чекати, коли в мене буде пенсійний вік. На роботу мене вже не беруть, а на тій, де працювала раніше, мене скоротили. Завжди сподівалася, що нова влада, якщо є стаж, дозволятиме вийти швидше на пенсію. А з цим все гірше й гірше", - розповіла Наталія Вінтоняк.
Центральна виборча комісія станом на 25 лютого зареєструвала дев’ятьох кандидатів у народні депутати по 87-му округу.
- Вірастюк Василь – "Слуга Народу";
- Голіней Юрій – "Платформа Громад";
- Звіробій Маруся – "Європейська Солідарність";
- Зозуля Руслан – "Розвиток і добробут";
- Кошулинський Руслан – ВО "Свобода";
- Ноняк Михайло – самовисуванець;
- Резеш Йосип – Партія угорців України;
- Олександр Шевченко – "За майбутнє";
- Юрій Юрченко – "Нова демократія".

За даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", серед кандидатів лідером є Олександр Шевченко. Його підтримує майже 43 % тих, хто визначився і взяв би участь у голосуванні. Руслана Кошулинського підтримує 21,4 %, Василя Вірастюка – 15,8 %, Марусю Звіробій – 8,1 %. Рейтинг інших кандидатів значно нижчий.

Про ймовірні порушення, які зафіксували на цьому окрузі, кореспонденти Суспільного Карпати розпитали у координатора Громадянської мережі ОПОРА Івана Маруняка. За його словами, чотири кандидати розміщували агітацію з ознаками порушення закону. Мова йде про білборди без необхідного маркування. Їх розміщували на користь Шевченка, Кошулинського, Ноняка та Голінея.
Всі активні і рейтингові кандидати свою агітацію розпочали передчасно. Це, за словами Івана Маруняка, є недотриманням виборчих стандартів. Також ОПОРА зафіксувала поширення листівок проти Марусі Звіробій, які містять ознаки "чорного піару".
"Зараз встановити автора і того, хто поширював ці матеріали, неможливо. Тому, в принципі, вони містять ознаки порушення двох норм", - зазначив Маруняк.

Ще одна проблема, за його словами, це ситуація із Надвірнянською окружною виборчою комісією. Зараз вона не має свого приміщення. Тимчасово комісія перебувала у приміщеннях Надвірнянської РДА та міської ради.
"По-перше, ні виборці, ні суб’єкти виборчого процесу не можуть звернутися до виборчої комісії із зверненнями чи заявами. Представники ЗМІ теж мають ускладнений доступ до ОВК. Якщо комісія не має приміщення і не працює за місцем реєстрації, то де її шукати?", - додав Іван Маруняк.
Голова окружної виборчої комісії Володимир Коп’як сказав, що цю проблему вирішать до кінця тижня. Докладніше коментувати роботу ОВК відмовився через брак часу.
Що відомо
- Нардеп від Прикарпаття Андрійович склав повноваження, щоб очолити Надвірнянську громаду
- На проміжні вибори в окрузі № 87 з центром у Надвірній витратять понад 8 мільйонів
- Виборча комісія в окрузі № 87 досі не має приміщення – ОПОРА