Перейти до основного змісту
"Наварила й напекла йому всякого". Як на Франківщині зустріли звільненого з полону Олександра Складановського

"Наварила й напекла йому всякого". Як на Франківщині зустріли звільненого з полону Олександра Складановського

18 травня у селі Білозорина Пасічнянської громади на Івано-Франківщині приблизно сотня людей з квітами, прапорами й плакатами зустрічала звільненого з російської неволі військового Олександра Складановського. Воїн повернувся в Україну 19 квітня 2025 року у межах обміну полоненими. Відтоді Олександр проходив реабілітацію, повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

Рідні та односельці вийшли назустріч Олександру Складановському з квітами, плакатами та прапорами. Також учні місцевої школи створили для нього малюнки.

Складановський, полон, зустріч, обмін
Люди зустріли звільненого з полону односельця Олександра Складановського. Івано-Франківщина, 18 травня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

Олександр Складановський каже: вражений тим, як його зустріли рідні та односельці.

"Я дуже радий за теплий прийом, за все, за молитви. Найперше я задумав капличку побудувати біля хати за те, що залишився живим і повернувся додому, подякувати Богу. З батьками побути просто і з рідними. Довго їх не бачив. Хочеться говорити, розказувати, слухати", — ділиться Олександр.

Олександр Складановський, полон, повернення, війна, обмін, Франківщина
Школярі тримають плакат, який намалювали для зустрічі з воїном Олександром Складановським. Івано-Франківщина, 18 травня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

Мати військовослужбовця Ганна Складановська не бачилася із сином три роки. Спершу Олександр був на війні, а згодом потрапив у полон, де не було змоги з ним поспілкуватися.

Олександр Складановський з матір'ю, Франківщина, полон, обмін, рф
Олександр Складановський з матір'ю. Івано-Франківщина, 18 травня 2025. Суспільне Івано-Франківськ

"Коли подзвонив, що його звільнили з полону, така була радість у нього і в нас. Усе село чекало на нього, вся родина. Я наварила і напекла йому всякого. Син не зізнавався спочатку, що приїде сьогодні, хотів зробити сюрприз. Мені аж вчора ввечері про це сказали", — розповідає Ганна Складановська.

прапор, полон, зустріч, обмін, Складановський
Зустріч звільненого з полону воїна, односельця Олександра Складановського. Івано-Франківщина, 18 травня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

Радіє поверненню сина й батько Анатолій Складановський. Чоловік розповів, що упродовж 30 місяців сім'я намагалася знайти Олександра.

Батько Анатолій Складановський, полон, рф, війна, Пасічнянська громада
Батько Анатолій Складановський. Суспільне Івано-Франківськ

"Скажу, що набідилися всі ми. Ми усі ці три роки вірили, всюди шукали. Треба, щоб усі повернулися хлопці живими, не в катафалках. Хочеться, аби війна якнайшвидше закінчилася", — говорить батько Олександра.

Люди вийшли з плакати та квітами, аби зустріти Олександра Складановського, полон
Люди вийшли з плакати та квітами, аби зустріти Олександра Складановського. Івано-Франківщина, 18 травня 2025. Суспільне Івано-Франківськ

З синьо-жовтим букетом зустріла троюрідного брата сестра Уляна Борисюк.

"Ми дуже чекали, ми вірили, що він повернеться, ми молилися за нього і дякуємо Олександру за захист. Ми дуже раді, що він сьогодні з нами", — сказала сестра.

Троюрідна сестра Уляна Борисюк, Складановський, зустріч, полон
Троюрідна сестра Уляна Борисюк. Суспільне Івано-Франківськ

Що відомо про Олександра Складановського

Олександр Складановський — житель села Білозорина. До повномасштабної війни він 14 років працював ковалем транспортного цеху ПАТ "Укрнафта" у Надвірній.

До лав Збройних сил України Олександр Складановський долучився у лютому 2022 року. Служив на посаді механіка-водія у 63 окремій механізованій бригаді, згодом — у 60 окремій механізованій бригаді. З жовтня 2022 року його вважали зниклим безвісти після бою біля села Пʼятихатки на Херсонщині. Як з'ясувалося, чоловік потрапив у полон. Він був у російській неволі 30 місяців.

Олександр Складановський, полон, війна
Олександр Складановський. Facebook/Укрнафта

Військовослужбовця Олександра Складановського повернули з російської неволі під час обміну полоненими 19 квітня 2025 року. Тоді російських військовополонених обміняли на 277 українських воїнів.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок