Перейти до основного змісту
У просторі "Ваґабундо" в Івано-Франківську відкрили польсько-українську фотовиставку "Тиша"

У просторі "Ваґабундо" в Івано-Франківську відкрили польсько-українську фотовиставку "Тиша"

"Ваґабундо", польсько-українська фотовиставка "Тиша", Івано-Франківськ
Відкриття польсько-української фотовиставки "Тиша" в Івано-Франківську, 14 травня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

Польсько-українську фотовиставку "Тиша" відкрили 14 травня 2025 року у мистецькому просторі "Підземний перехід "Ваґабундо" в Івано-Франківську. В експозиції роботи 16 фотографів з України та 18 — з Польщі, повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

Зі слів співорганізатора виставки Ростислава Кондрата, "Тиша" — це вже восьмий спільний проєкт народного фотоклубу "Колумб", Івано-Франківської обласної організації Національної спілки фотохудожників України та Жешувського фотографічного товариства. Для цих вернісажів щоразу обирали нову філософську тему й усі фотографи осмислювали її у своїх роботах. Цьогоріч автори презентували власні інтерпретації тиші.

Польсько-українська фотовиставка "Тиша"
Фотовиставка "Тиша" в Івано-Франківську, 14 травня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

"Тиша — це багатогранне поняття. Є широкий діапазон трактування цієї теми. Тут представлені фотографії на спільну тему, але всі абсолютно різні, бо розкривають її з індивідуальних ракурсів. Ви можете побачити, як люди по-різному дивляться на одне й те ж явище. Хтось показує тишу буквально, хтось — метафорично. Ці їхні погляди переплітаються, протиставляються, взаємодоповнюються і так виникає єдина смислова композиція", — говорить Ростислав Кондрат.

У просторі "Ваґабундо" у Франківську відкрили польсько-українську фотовиставку "Тиша"
Відкриття польсько-української фотовиставки "Тиша" в Івано-Франківську, 14 травня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

Фотографиня Яна Стефанишин розповідає, що свої світлини вона зробила у Карпатах. Каже: для неї це завжди було місцем відновлення, спокою та можливості побути собою. Однак у день зйомки вона відчувала гірську тишу на контрасті, адже в Івано-Франківську тоді лунали вибухи від російських ракет.

"Була напруга через обстріли, навіть попри всю красу довкола. У такі моменти приходить розуміння, наскільки все відносне під час війни, а тиша — насамперед. Зараз для багатьох тиша — то велика розкіш", — говорить Яна Стефанишин.

У просторі "Ваґабундо" у Франківську відкрили польсько-українську фотовиставку "Тиша"
Відвідувачі фотовиставки "Тиша" в Івано-Франківську, 14 травня 2025 року. Суспільне Івано-Франківськ

Директорка Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську Аліна Чіркова додає, що напередодні ці світлини експонувалися у фотогалереї у Жешуві. За її словами, такі проєкти сприяють культурному обміну не лише між митцями, а й між поціновувачами мистецтва.

"Щоб зрозуміти фотографію, необов’язково розуміти мову, якою спілкується фотограф. Світлина — це універсальний спосіб передачі сенсів. І українці, і поляки, поглянувши на ці фотографії, зрозуміють, де є тиша усамітнення, де є тиша скорботна і де є тиша зворушлива. Це — мова емоцій, а вона у всіх нас спільна", — говорить Аліна Чіркова.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube

Топ дня
Вибір редакції
На початок