Медики стабілізаційного пункту, що на Покровському напрямку, щодня рятують поранених військовослужбовців. Вони першими зустрічають бійців після обстрілів, стабілізують, знеболюють і готують до подальшої евакуації.
Як працюють медики на Покровському напрямку в Донецькій області — розказали Суспільне Донбас у 14-й бригаді оперативного призначення "Червона калина" Нацгвардії.
Медикиня танкової роти Тетяна працює на стабілізаційному пункті один місяць, за її словами, до обов'язків входить знеболення пацієнтів та введення їх у наркоз перед операцією.
"Найважче дивитися такі поранення, які можуть бути не такими важкими й загрозливими для життя, але вони не перший день. Це означає, що людей не можуть вивезти, люди на позиціях перебувають і з пораненнями. Важко, коли це хтось молодий, зовсім молоді люди, тоді теж важко", — розповіла медикиня танкової роти Тетяна.


Одного із поранених під час мінометного обстрілу привозять із турнікетом, який наклали близько двох годин тому.
"У нього були відкриті переломи з кровотечею з ішемією кінцівки. Зняли турнікет, затампонували кровотечу, поставили тракційну шину і відправили його на подальші етапи евакуації", — пояснив лікар-травматолог 14-ї бригади "Червона калина" НГУ Іван Грига.

25 років служить у війську фельдшерка евакуаційного відділення Тетяна.
"Я в армії вже дуже давно, напевно, найбільше тут зі всіх, хто працює. За стільки років служби я просто емоціональна стійка", — розповідає вона.

Досвід, який отримують медики на стабілізаційному пункті, стане в пригоді й у цивільних лікарнях, вважає Іван Грига.
"Це хороший професійний досвід. Є ургентні лікарні швидкої допомоги, й от їм всім варто сюди прийти й спробувати. Це підніме рівень медицини цивільної в рази. Масове сортування, масове надходження, багато важких пацієнтів, критичних. Такого у цивільному житті не навчишся", — зазначив Іван Грига.
