Виставу "Маріупольська драма", що заснована на реальних історіях акторів, які пережили блокаду та бомбардування будівлі театру в Маріуполі, у березні 2022 року показали в Європі. "Театр без даху" презентував її у Хорватії, Франції, Італії, Австрії, Швейцарії.
Фільм про захисників Маріуполя "Люди зі сталі" гастролює містами США. Документальна стрічка Сергія Фоменка розповідає про трагедію Маріуполя під час повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.
8 квітня — у день початку оборони міжнародного аеропорту "Луганськ" у 2014 році — у Львові пройде презентація примірника англомовного видання "У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту". Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників аеропорту, медиків.
А також про "Сходку східняків" у Києві та онлайн-майданчик для історій про ветеранів з Краматорська — Суспільне Донбас зібрало добірку новин культури, що пов'язані з Донеччиною та Луганщиною.
"Люди зі сталі": тур фільму містами США
Документальну стрічку "Люди зі Сталі" показують у містах США у межах глобального проєкту "Culture vs War". Про це повідомив режисер фільму Сергій Фоменко на сторінці у Facebook.
"Люди зі Сталі" (People of Steel) — фільм, в якому захисники Маріуполя та їхні рідні розповідають, що відбувалося з лютого по травень 2022 року — під час битви за Маріуполь, — в оточеному російськими військами місті. А також історію подальшої боротьби родин за звільнення з полону своїх рідних та близьких.
Під час прем’єри документального фільму у Нью-Йорку звільнена 7 місяців тому 25-річна поліцейська з Маріуполя Мар’яна Чечелюк поділилася з глядачами своїм особистим досвідом перебування в російському полоні протягом двох років, повідомив Фоменко.
Окрім Нью-Йорка, стрічку вже показали у Філадельфії та інших містах США. У квітні "Люди зі сталі" презентують у Вашингтоні та Чикаго.
"Маріупольська драма": виставу показали у п'яти містах Європи
Колектив драматичного театру Маріуполя закінчив гастролі європейськими містами. Виставу "Маріупольська драма", засновану на реальних історіях акторів, які пережили блокаду та бомбардування у березні 2022 року, показали у Хорватії, Франції, Італії, Австрії, Швейцарії. Про це Суспільному Донбас розповів керівник театру Геннадій Дибовський.

"Я вражений тим, що приходять більшість людей саме іноземного походження. Українців десь 20-30 відсотків, а решта — французи, італійці, хорвати. І зважаючи на те, що ми працюємо з титрами — вони бачать і чують паралельний переклад, дуже-дуже тонко і чуттєво сприймають все, що відбувається на сцені", — поділився перед останнім виступом 28 березня у Швейцарії Дибовський.
"Маріупольська драма" — вистава за п'єсою драматурга Олександра Гавриша та режисера-постановника Євгена Тищука розповідає про трагічні події 16 березня в Маріуполі, коли російські війська скинули бомби на дах театру.
За словами його керівника, гастролі Європою пройшли у повних залах. Частими гостями вистави були посли та консули, а також представники українських діаспор, які працюють і живуть за кордоном.
"Українці за кордоном всі плачуть на виставі, підтримують нас. Моє прохання до них завжди, щоб вони розповідали тут правду. Щоб люди знали, що Україна бореться, Україна страждає і потребує підтримки, хоча б не військової, хоча б інформаційної, щоб люди знали правду", — підкреслив Геннадій Дибовський.

По повернені додому — в Україну, "Маріупольська драма" поїде в тур Львівщиною, додав він.
"Сходка східняків та друзів" у Києві
29 березня у Києві медіапроєкт "Дикий Схід" організовує "Сходку східняків та друзів у Люмені". Про це організатори повідомили на Facebook-сторінці.
"Це перша офлайн сходка "Дикого Сходу" — медіапроєкту, де на широку аудиторію про історію та культуру сходу розказують самі східняки. Так ми прагнемо сформувати новий позитивний імідж українського Сходу на основі фактів", — йдеться у дописі.
У програмі:
- знайомства та нетворкінг
- презентація візії "Дикого Сходу”
- відкритий мікрофон.
Подібні зустрічі організатори обіцяють зробити регулярними: "щоб об’єднати небайдужих у спільноту, де підтримують одне одного, діляться досвідом, будують новий образ Сходу і нагадують суспільству, що ці регіони — важлива частина України".
29 березня, 19:00. Київ, вул. Терещенківська, 17Б. Попередня реєстрація.
Презентація англомовного видання про оборону Луганського аеропорту
Презентація сигнального англомовного примірника "У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту" пройде у Львові 8 квітня — в одинадцяту річницю початку оборони, "коли перші підрозділи "вісімдесятки" зайшли до аеропорту".
Документальна хроніка, яка вшановує пам’ять про подвиг оборонців аеропорту навесні-влітку 2014 року, вийшла у 2018 році. Книга містить спогади більш ніж 140 учасників — військовослужбовців та добровольців з різних бригад і підрозділів.

Через 10 років, після описуваних у книзі подій, ініціативна група готує до друку видання англійською мовою.
Її доповнять ілюстраціями — картами та схемами тих подій, а також коментарями експертів з огляду на сьогоднішні події в Україні. На ці цілі команда проєкту відкрила збір.
"Щоб про цю надзвичайно важливу частину першого етапу російсько-української війни дізналися за межами України. Бо, на жаль, за кордоном досі відсутнє повне розуміння того, що війна в Україні точиться, починаючи з 2014 року, а зараз триває черговий її етап", — зазначила ініціаторка проєкту Анастасія Глотова.
За її словами, наразі на перевидання вдалося зібрати більше половини необхідної суми.

Серед спікерів:
- Юрій Руденко — ветеран російсько-української війни, учасник оборони ЛАП, співавтор;
- Сергій Глотов — волонтер, ідейний натхненник і співавтор;
- Олександра Ляшенко — волонтерка, ідейна натхненниця та координаторка перевидання книги англійською;
- Анастасія Глотова — волонтерка, перекладачка, співавторка та модераторка заходу.
8 квітня, вівторок, 18:00-19:30. За адресою: Львів, Підземелля Гарнізонного храму (вул. Театральна 11, вхід з проспекту Свободи). Контакти: тел. (066) 530-25-37, [email protected]. Для попередньої реєстрації необхідно заповнити гугл-форму.
Ветерани Краматорська: "Долі написані війною..."
Краматорська міська військова адміністрація створила портал "Долі написані війною...". Він висвітлює життєві історій та подвиги ветеранів російсько-української війни, які живуть чи колись жили в Краматорську Донецької області.
"Ми прагнемо віддячити всім, хто зі зброєю в руках боровся за нашу свободу, хто пройшов шлях війни, захищаючи Батьківщину, і хто сьогодні, попри всі випробування, продовжує бути прикладом мужності та незламності", — йдеться на інтернет-ресурсі.
На порталі нині дві історії про ветеранів — Андрія Коломійця та Євгена Пєсчанського.

Портал приймає історії військовослужбовців від читачів, їх можна надсилати через форму зворотного зв'язку у розділі "Контакти".
Більше деталей:
- за телефоном +380 50 405 9554
- чи email [email protected], [email protected]
На сайті також є окрема сторінка з переліком грошової допомоги ветеранам від Краматорської громади.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube, TikTok, Instagram