Окупаційна армія РФ змінює тактику боїв на Донеччині, зокрема, зменшує кількість атак на Покровському напрямку фронту та нарощує тиск в Торецьку.
Про це 9 березня в етері "Суспільне. Студія" розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Віктор Трегубов.
За даними Генштабу, від 22 лютого армія РФ лише двічі проводила понад 30 атак за день на Покровському напрямку — 33 штурми 26 лютого та 49 атак 27 лютого.
"Трішки впала напруга під містом Покровськ, що є дивним, оскільки росіяни довгий час вели бойові дії в першу чергу в цьому напрямку. Для них це був ключий напрямок, який в деякі дні переважав за кількістю боєзіткнень увесь інший фронт як такий. Тепер там трохи менше, трохи більше стало на Торецькому напрямку. Небезпечним залишається Новопавлівський напрямок, і йдуть активні міські бої в Торецьку та Часовому Яру", — розповів Віктор Трегубов.
Окупанти зменшують тиск під Покровськом через ефективну оборону Сил оборони та кілька тактичних успіхів українських військових, зокрема, в боях за Піщане та Котлине.
"Росіяни зіткнулися з ефективним, системним опором, і тому що росіяни там власне були розбиті в окремих битвах і окремих піднапрямках. Це результат ефективної дії українських сил і результатом цього стало те, що росіяни трохи знизили інтенсивність бойових дій на тому напрямку".
Потепління особливо не вплинуло на хід боїв на Покровському напрямку, повідомив Віктор Трегубов. На зменшення кількості російських атак на цій ділянці фронту вплинуло також покращення взаємодії між українськими піхотними підрозділами та фахівцями ударних та розвідувальних дронів.
"В цілому, зміни йдуть не через погоду, а через технічні аспекти. Продовжується технічна гонка в плані БПЛА, знаходяться нові тактики використання дронів на оптоволокні, які "залягають" і просто чекають на противника десь собі в кущах. З'являються вже з боку росіян дороги, які повністю перекриті сітками, щоб українські дрони не порушували їх шляхи сполучення і постачання. Ми оцінюємо ефективність цих засобів та шукаємо протидії".

"Ми теж розвиваємо системи БПЛА, в тому числі безпілотники на оптоволокні, які є нечутливими для РЕБу, але мені здається, що саме в цьому конкретному аспекті взаємодія людей між собою, спеціалістів між собою, навіть трішки важливіша за те, що у цих спеціалістів в руках — пульт від яких FPV чи яка гвинтівка в руках", — розповів Віктор Трегубов.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram