Перейти до основного змісту
Петиція про санкції щодо Іванющенка набрала 25 тисяч голосів. Що відомо про політика та бізнесмена з Єнакієвого

Петиція про санкції щодо Іванющенка набрала 25 тисяч голосів. Що відомо про політика та бізнесмена з Єнакієвого

Проти Іванющенка РНБО може ввести санкції
Нардеп часів Януковича Юрій Іванющенко. Фото: УНІАН

На сайті Кабінету міністрів України 13 лютого була опублікована петиція “Про винесення на розгляд РНБОРади національної безпеки України пропозиції про застосування персональних санкцій щодо колишнього нардепа в Юрія Іванющенка та його бізнес-партнера Івана Аврамова. Необхідні для розгляду 25 тисяч голосів вона набрала 3 березня.

Автор петиції зазначив, що раніше Рада Європейського Союзу ввела проти Іващенка санкції, які скасувала у березні 2017 року. Також додав, що в Україні проти нього та Аврамова зареєстровані кримінальні справи.

“Крім того, неодноразово фігурувала інформація про зв’язки Іванющенка Ю.В. та Аврамова І.І. з Арменом Саркісяном, якому СБУ заочно повідомила про підозру у створенні і підтримці російської приватної військової компанії, що воює проти України, так званого вірменського батальйону "Арбат", який увійшов до складу армії Росії”, - йдеться у петиції.

Суспільне розповідає, що відомо про Юрія Іванющенка, а також кримінальні розслідування, де він фігурує.

Від майстра електромайстерні на заводі до “Юри Єнакіївського" за часів Януковича

Юрій Іванющенко народився в ЄнакієвомуМісто Єнакієве РФ окупувала в 2014 році. на Донеччині у 1959 році. Як пише Рух Чесно, з 1981 по 1996 рік працював на Єнакіївському коксохімічному заводі. Там зробив карʼєру від майстра електромайстерні до заступника директора з економіки.

З 1996 року по 2005 рік був директором з економіки у фірмі "Алві-Інвесг", потім — президентом фірми.

З 2005 по 2007 роки був президентом ТОВ "УГК-2000".

На парламентських виборах у 2006 році балотувався від партії “Відродження”, але до Верховної ради не був обраний.

Вперше нардепом Іванющенко став у 2007 році. Балотувався від Партії регіонів та був під номером 111 у виборчому списку. Вдруге до парламенту він пройшов вже у 2012 році під 24 номером у списку “регіоналів”. У парламенті VII скликання був членом комітету з питань паливно-енергетичного комплексу та ядерної безпеки.

У жовтні 2010 року на одній з прессконференцій ексміністр внутрішніх справ Юрій Луценко назвав Іванющенка кримінальним авторитетом на прізвисько “Юра Єнакієвський”.

“Сьогодні кримінальний авторитет з міста Єнакієве "Юра Єнакієвський" є найвпливовішою фігурою українського політикуму. Саме він сьогодні регулює дуже багато економічних і політичних процесів в Україні. Методи цього "регулювання" традиційні для кримінального середовища”, — сказав тоді Луценко.

У 2012 році Іванющенко потрапив до ТОП-30 найбагатших людей в Україні за версією журналу “Фокус”.

За часів президентства Януковича Іванющенко придбав великі пакети акцій маріупольського машинобудівного заводу “Азовмаш”, міжнародного аеропорту Жуляни та відомого одеського ринку “7 кілометр”. Але основні статки, як писала Тетяна Чорновол для LB у журналістському розслідуванні 2010 року, заробив на видобутку і торгівлі вугіллям.

Під час Революції Гідності Іванющенко у січні 2024 року голосував за "диктаторські закони" Януковича. А також, за інформацією Радіо Свобода, він займався набором "тітушок", які б мали протистояти учасникам Євромайдану. За однією з версій, у цьому йому допомагав кримінальний авторитет Армен Саркісян з Горлівки, який був президентом місцевого осередку Федерації боксу.

Кримінальні провадження та санкції про Іванющенка

У березні 2014 року Іванющенко потрапив до "чорного списку" Швейцарії. А у квітні того ж року 28 країн Євросоюзу включили його до переліку осіб, проти яких запроваджені санкції.

У січні 2015 року Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю оголосило Іванющенка у розшук через підозру незаконному збагаченні на 72 мільйони швейцарських франків та у розкраданні 170 мільйонів гривень, які Україна отримала по Кіотському протоколуКіотський протокол – міжнародна угода про обмеження викидів в атмосферу шкідливих газів. Україна цю угоду ратифікувала у 2004 році. Україна продає квоти на викиди вуглекислого газу іншим країнам, якщо сама їх не використовує. Найбільшою для України є Угода про продаж 30 мільйонів вуглецевих квот Японії у 2009 році., а також у рейдерстві одеського ринку “7 кілометр”

Тоді ж Генеральна прокуратура України повідомила про арешт 72 мільйонів євро на рахунках Іванющенка у Швейцарії та його нерухомості.

На початку 2017 року суди закрили усі справи щодо Іванющенка, а у липні 2019 року ГПУ поновила їх та поновила його розшук.

У травні 2022 року уряд Швейцарії повідомив, що планує конфіскувати активи Іванющенка на суму понад 100 мільйонів швейцарських франків, а по закінченню судового процесу передати ці гроші Україні.

За інформацією журналістів Deutsche Welle, станом на 2018 рік Іванющенко разом з родиною проживав у Монако.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок