Селище Котлине, під Покровськом, яке відбила з 25-ти окрема повітрянодесантна Січеславська бригада, давало змогу російським військам вийти на трасу Покровськ — Дніпро. Операція з визволення селища почалась у січні. Тоді його утримували сили 1-ї, 15-ї та 130-ї бригади ЗС РФ. Як вдалося вибити окупантів, чи взяли полонених та яка ситуація наразі у Котлиному — розповіді комбата та командира роти, які брали участь в операції.
Чим важливе селище Котлине на Прокровському фронті

Російськім військам у січні вдалося відсунути українських військових. На той момент, за його даними, там діяли 130, 15 та Перша Слов’янська бригада ЗС РФ, розказав розказав речник 25 ОПДБр Сергій Окішев у відео, яке надали Суспільне Донбас.
Окупаційна армія мала намір вийти на трасу Покровськ — Дніпро, що за 6 кілометрів від селища, та накопичували там сили, додав Окішев.
"Втрата контролю за трасою привела б до погіршення логістичного забезпечення Покровського напрямку: від селища до дороги, що веде з Покровська до Дніпра ХХХ кілометрів", — говорить він.

"Штурмова група залітала на БМП"
Один з батальойнів Січеславських десантників перекинули сюди, аби відсунути окупантів. Завдання почали виконувати 29 січня, розказав командир батальйону на псевдо "Гера". За його словами, операція по визволенню селища складалась з чотирьох етапів.
"Перша етап — це стабілізувати обстановку. Другий етап — це нанести максимально ураження противника в населеному пункті Котлине, максимально знищити. Там налічували особового складу до 100 військовослужбовців противника. Третя — перерізати всі підступи до населеного пункту. І четверта — це заняття населеного пункту", — розповів військовослужбовець, командир батальйону 25 ОПДБр "Гера" у відео, що надала Суспільне Донбас бригада.
"Одна штурмова група знаходилася південніше населеного пункту Котлине, звідки повинна була заходити в пішому порядку. Друга штурмова група залітала на БМП-2 до населеного пункту Котлине", — додав "Гера".

За словами командира роти цього батальйону на позивний "Сід", вирішили використати ефект несподіваності.
"Заїжджали ми на техніці. Це зненацька для противника, тому що до цього воювали інші підрозділи. Але одна з груп, яка заїжджала, підірвалась на міні. Слава Богу, без втрат, легкі контузії, легкі осколочні. І пацани відмовилися від евакуації, вони розвантажились. Заходили — відразу контакт, контакт — полонений", — описує захід у селище українських підрозділів "Сід".
За його словами, російські військові готові були здаватися у полон: "Їм на їхній особовий склад наплювати. Полонені самі хочуть йти з нами, вони не хочуть до себе йти".
"Постійно ворог накопичувався, і накопичувався, не дивлячись на те, що ми там брали полонених. Вони там сиділи за місяць до того, і думали, що десь там вони ще ззаду. А там вже давно ззаду ми стоїмо", — згадує "Сід".

Командир батальйону розповідає, поки одна група зачищала південно-східну частину селища Котлине, друга штурмова група спускалася до південно-західної частини.
"Надалі був рубіж, де повинна була штурмова група закріпитися, і не дати противнику, оволодіти іншими будинками чи будинками, які ми втримували", — розповідає командир батальйону.
"Ми прийшли все село. З одного кінця села одна група пройшла, друга вже на "віддятжці", прийшла, зайняли позиції. У нас є можливість працювати. Не даємо їм підійти взагалі. Все знищується на підступах. Ворог вже деморалізований, він вже там довго сидить, вони там вже воду шукають, їжу", — додає "Сід".
За його словами, українські військові утримують рубежі, завдають ураженні БпЛА, мають пітримку артилерії.
"Батальйон дуже велику роль відіграв в цій операції, в цьому завданні. На даний час населений пункт Котлине під обороною Збройних Сил України", — підсумовує комбат "Гера".
Що відомо про ситуацію на Покровському фронті
16 лютого Силам оборони вдалося вибити російські війська з селища Піщане. Покровський фронт лишається найбільш інтенсивним: за минулу добу, згідно зі зведенням Генштабу на ранок, тут Сили оборони відбили 25 штурмів.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram