Перейти до основного змісту
"Гра скаженого Макса". Чи просунулись Сили оборони біля Удачного на Покровському напрямку: дані ОСУВ "Хортиця"

"Гра скаженого Макса". Чи просунулись Сили оборони біля Удачного на Покровському напрямку: дані ОСУВ "Хортиця"

На Покровському напрямку "триває один постійний великий бій", тому про успіхи та відбиття позицій командування української армії може казати лише після певних дій Сил оборони.

Так інформацію про відновлення позицій українськими військовими неподалік Удачного 31 січня в етері "Суспільне. Студія" прокоментував речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Віктор Трегубов.

Напередодні, вночі 31 січня, аналітичний проєкт DeepState написав у Telegram-каналі, що українській армії вдалося відновити позиції біля села Удачне. Це село у Покровському районі, центр Удачненської громади. Голова громади Валерій Дугельний розповідав Суспільне Донбас, що на 27 січня у селі лишалось 20 жителів.

"Гра скаженого Макса". Чи просунулись Сили оборони біля Удачного на Покровському напрямку: дані ОСУВ "Хортиця"
Удачне відносно лінії фронту на Покровському напрямку. DeepStateMap

За словами Віктора Трегубова, говорити про просування українських військових на Покровському напрямку важко через насиченість боєзіткнень на цій ділянці фронту.

"Інтенсивність атак на Покровському напрямку співставна з атаками на всьому фронті загалом. 71 атака. Це один постійний великий бій. Він фіксується, як велика кількість боєзіткнень за рахунок того, що це боєзіткнення малих груп. І знаєте, одна знищена, одна відкинута. Потім ще одна пробралась. Тому коли ми говоримо про невеликі населені пункти, в яких проживали до повномасштабного конфлікту, слід розуміти, що в них невеликий діаметр і одна група, яка в них заходить. Група фіксується, група знімає себе на відео і вже має вигляд, що є просування росіян. Потім цю групу знищують. І от вже українські війська відновили положення. А тим часом інша група, чотири наприклад особи, зайшла в інше місце", — пояснив принцип боїв під Покровськом речник ОСУВ "Хортиця".

Заявляти про контроль над місцевістю можна лише у випадку організованої оборони цих ділянок.

"Коли говоримо про такі масштаби, а це часто масштаби навіть менше за відділення, то дуже важко говорити про якийсь контроль над місцевістю. Контроль над місцевістю можна казати, коли є укріплення, коли там стоять організовані, кількісні підрозділи. Коли йде війна фактично малих груп, коли йде гра скаженого Макса, то важко казати: що ось там просунулись, або не просунулись", — розповів Віктор Трегубов.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок