Перейти до основного змісту
"Чоловіка забирав з лавочки під лікарнею". На шелтери, де живуть переселенці з Донеччини, збирають гроші

"Чоловіка забирав з лавочки під лікарнею". На шелтери, де живуть переселенці з Донеччини, збирають гроші

400 тисяч гривень збирає фонд "Нове майбутнє", щоб закінчити ремонт в шелтері для переселенців. Мають два будинки, другий придбали нещодавно — теж для переселенців з Донецької області. Опікуються здебільшого, людьми з інвалідністю, зараз прихистили близько сорока.

Шелтер для переселенців в Дніпропетровській області

За словами керівника благодійного фонду "Нове майбутнє" Олександра Нікіфорова, ще один будинок, на Дніпропетровщині, купили нещодавно, бо все більше переселенців привозять з Донеччини, а заселяти їх нікуди.

переселенці шелтери волонтери допомога Дніпро Дніпропетровська область 26 листопада 2024 рік
Переселенці у шелтері, Дніпропетровська область, 26 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

У шелтері в Дніпропетровській області планують обладнати свердловину, побудувати вбиральні, закінчити ремонт в спальних кімнатах, закупити меблі та облаштувати подвір'я. Грошей не вистачає, за словами Олександра Нікіфорова, потрібні 400 тисяч гривень.

"В будівництві нам допомагають благодійні фонди, але не завжди. В основному допомагають ті, хто нас знають особисто: люди, які виїхали, ті, хто був у нас у шелтері та виїхали за кордон і звідти нам допомагають. Або у когось родичі за кордоном і допомагають. Ми пишемо про такі суми — 400 тисяч, 200 тисяч, але за весь час зборів, зібрали тисяч 60", — розповів керівник благодійного фонду "Нове майбутнє".
Волонтери допомога переселенці шелтери керівник благодійного фонду "Нове майбутнє" Олександр Нікіфоров Дніпро Дніпропетровська область 26 листопада 2024 рік
Керівник благодійного фонду "Нове майбутнє" Олександр Нікіфоров, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Три місяці Костянтин живе у цьому шелтері. Виїхав з Покровська, бо місто щодня обстрілюють російські окупанти.

"Я їхав у нікуди, бо склалася така життєва ситуація, що я лишився сам. У мене нікого немає. Я не хотів нікуди виїжджати, доки не стала дуже серйозна ситуація. Напруженість відчувалася прямо в повітрі. Обстріли все ближче і ближче були", — розказав переселенець з Покровська Костянтин.
Волонтери допомога переселенці шелтери переселенець з Покровська Костянтин Дніпро Дніпропетровська область 26 листопада 2024 рік
Переселенець з Покровська Костянтин, Дніпропетровська область. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Живе разом з чоловіками, які теж евакуювалися з різних міст Донеччини. Їх у цьому будинку поки шестеро, разом допомагають робити ремонт волонтерам.

"На цей момент у нас дуже серйозна проблема з опаленням. Дрова, все це треба заготовляти, води не вистачає у нас. Колодязь, а води мало, не вистачає", — пояснив Костянтин.

Волонтери допомога переселенці шелтери дрова Дніпро Дніпропетровська область 26 листопада 2024 рік
Дрова біля шелтеру, Дніпропетровська область, 26 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Шелтер для переселенців у Дніпрі

У іншому шелтері в Дніпрі живе понад 30 переселенців. 85-річну Марію вивезли з Костянтинівки. Живе тут з донькою та онуком, за її словами, квартиру орендувати дорого, переїжджати їм нікуди.

"Там стріляли щодня. Я не спала, не могла жити там. Бахкали. Балкон розбили повністю, вилетіли вікна в кухні, в спальні. Добре, що я виїхала, так би я загинула там", — розказала переселенка з Костянтинівки Марія.
Волонтери допомога переселенці шелтери переселенка з Костянтинівки Марія Дніпро Дніпропетровська область 26 листопада 2024 рік
Переселенка з Костянтинівки Марія, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Більшість переселенців у шелтері — з інвалідністю. Інна теж з Костянтинівки, тут живе понад рік. Приглядає за тими хто не може самостійно про себе піклуватися.

"Знайшла своїх бабусь, я за ними доглядаю, живу з ними. Роботи немає, в мене теж проблема трошки. Я не інвалід, але теж рух обмежений, за такими я і доглядаю", — поділилась переселенка з Костянтинівки Інна.

Волонтери допомога переселенці шелтери переселенка з Костянтинівки Інна Дніпро Дніпропетровська область 26 листопада 2024 рік
Переселенка з Костянтинівки Інна, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Кошторис утримання цього шелтера — щонайменше орендна плата та комунальні послуги, які за словами Олександра, становлять близько тисячі доларів на місяць. Також видатки на продукти: людей безкоштовно годують тричі на день.

За словами Олександра, щодня телефонують з лікарень й волонтери, які евакуюють людей, просять забрати переселенців.

"Їх з кожним разом все більше і більше. Ми займаємося такою вразливою категорією, це люди з інвалідністю, багато організацій, які в Дніпрі є, не займаються такими людьми", — зазначив Олександр Нікіфоров.

"Дуже часто телефонують з лікарень і просять забрати людей, адже не завжди є змога. Кажуть: якщо ви не заберете, ми будемо змушені їх вивести на лавочку і просто покинути. Був навіть такий випадок, що я приїжджав і чоловіка забирав саме з лавочки під лікарнею, тому що я не встигав, запізнювався. І вони його дійсно вивели і покинули".
Волонтери допомога кіт переселенці шелтери Дніпро Дніпропетровська область 26 листопада 2024 рік
Кіт у шелтері, Дніпропетровська область, 26 листопада 2024 рік. Суспільне Донбас/Анастасія Галасюк

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня

Вибір редакції

На початок