Останні новини Донецької та Луганської областей 6 жовтня 2024 року, всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.
Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Instagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або Viber.
Всі новини попереднього дня — 5 жовтня 2024 року.
Один чоловік загинув, четверо поранені від обстрілів Іллінки, Часів Яру, Торецка та Серебрянки
РФ сьогодні атакувала FPV-дроном автомобіль волонтерів в селищі Іллінка Курахівськой громади, 37-річний чоловік загинув, його колега 32 років дістав акубаротравму, повідомила Донецька обласна прокуратура.
Ще троє чоловіків 22, 66 та 69 років поранені сьогодні у Часовому Яру, Торецьку та селі Серебрянка Бахмутського районе внаслідок російських ударів зі ствольної артилерії.
В селищі Бабах-Тарама поблизу тимчасово окупованого Маріуполя 5 жовтня лунали вибухи, там на полігоні поранені російські військові
Про наслідки вибухів сьогодні, 6 жовтня, повідомив у Telegram радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Напередодні вдень він повідомляв про вибухи в районі селища Бабах-Тарама, де окупанти облаштували військовий полігон.
"Бавовна. Наслідки. Бердянській шпиталь прийняв 15 важкопоранених. Маріупольський шпиталь (Кальміуський район) — 12 поранених середньої важкості. Зі слів працівників щвидкої допомоги в Мангуші, загиблими не менш 7", — розказав сьогодні Андрющенко про наслідки вибухів.
Він додав, що за цей рік на полігоні в Бабах-Тарамі це третій прицільний "приліт".
"Міфів та страшних історій серед почалось безліч. Окремий вид фольклору. Кажуть, хто пройшов це полігон — все одно не живець", — додав Андрющенко.
Вибухи на цій військовій базі російської армії фіксували, зокрема, у квітні , потому стало відомо про двадцятьох поранених російських офіцерів.
Офіційно Генштаб не повідомляв про ураження російської бази саме в районі селища Бабах-Тарама.
Розстріл українських військовополонених в Нью-Йорку: свідчення окупанта
У Нью-Йорку бійці бригади "Азов" та 49-го окремого штурмового батальйону взяли в полон окупанта, який розказав про розстріл трьох українських військовополонених під час боїв у селищі.
Про це йдеться у повідомленні на YouTube бригади. Там же опубліковано відео допиту полоненого росіянина та кадри, як пише бригада, розстрілу українських військовополонених, які зафіксував дрон (обережно у відео чутливий контент).
Там додали, що раніше дрон зафіксував, як "росіяни впритул розстріляли трьох беззбройних українських військових одного з суміжних підрозділів". Це відео, а також допит окупанта бригада опублікувала.
У відео полонений росіянин розповідає, що їхній підрозділ отримав команду розстріляти трьох полонених українських бійців від командування, чоловік також говорить про те, що чув такі накази раніше.
На цей випадок відреагував омбудсман Дмитро Лубінець. Він нагадав, що це ще один випадок порушення Женевської конвенції та воєнний злочин та додав, що надішле листа щодо випадку в Нью-Йорку до ООН та МКЧХ.
У Костянтинівці поранена мама з 6-річним сином: дані прокуратури щодо загиблих та поранених 6 жовтня
Загиблому чоловікові у Костянтинівці було 48 років, він їхав в автомобілі вулицею в момент, коли РФ завдала удару по місту, уточнили в Донецькій обласній прокуратурі. Там додали, що поранені — 22-річний чоловік та жінка 31 року, вони зазнали мінно-вибухових травм і осколкових поранень рук.
У Краматорську сьоггодні дістали травми 28-річна жінка з 6-річним сином і двоє чоловіків 41 і 34 років.
Один чоловік загинув, четверо поранені від обстрілів Іллінки, Часів Яру, Торецка та Серебрянки
РФ сьогодні атакувала FPV-дроном автомобіль волонтерів в селищі Іллінка Курахівськой громади, 37-річний чоловік загинув, його колега 32 років дістав акубаротравму, повідомила Донецька обласна прокуратура.
Ще троє чоловіків 22, 66 та 69 років поранені сьогодні у Часовому Яру, Торецьку та селі Серебрянка Бахмутського районе внаслідок російських ударів зі ствольної артилерії.
Руйнування в Костянтинівці: дані міської військової адміністрації
Тричі за день окупанти атакували місто КАБами та ракетою, уточнили в Facebook МВА.
"Протягом дня ворог прицільно завдавав ударів по всьому місту, руйнуючи інфраструктуру та житловий сектор", — наголосили в повідомленні.
В місті пошкоджені понад 10 багатоквартирних та приватних будинків, будівля станції швидкої медичної допомоги, адміністративна будівля, фасади приміщень Укрпошти та ПриватБанка, магазин, кафе, мікроавтобус, залізнична колія, лінії електропередач.
Обстріл Костянтинівки 6 жовтня: загинула людина
Армія РФ скинула три керовані авіабомби на місто Костянтинівка вдень 6 жовтня, одна людина загинула, дві поранені, повідомив у Facebook начальник Донецької ОВА Філашкін.
За його даними, пошкоджені два багатоквартирні будинки, адміністративна будівля, крамниця, кав’ярні, пошта, лінія електропередач.
У селищі поблизу Краматорська четверо поранених внаслідок російського обстрілу
Про це повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у Facebook.
"Щонайменше 4 людини поранені внаслідок обстрілу Біленького Краматорської громади. Серед поранених — 1 дитина, постраждалі доставлені в лікарню", — йдеться у повідомленні.
Передмістя Краматорська і саме місто потрапили під вогнем сьогодні зранку і вдень. Пошкоджені підприємство і приватні будинки.
"Не можна жити минулим". Історія вчительки з Донеччини, яка переїхала на Полтавщину
Учителька математики Ірина Єгорова із Донецька рік працює в Терешківському ліцеї. На Полтавщину жінка переїхала після початку повномасштабного вторгнення.
"Я прожила до 2014 року в Донецьку. У 117-й школі я пропрацювала до 2014 року, доки не сталася вся ця біда в Донецьку. А потім ми виїхали до родичів, ми не думали, що все так буде і повернулися, але там не можна жити", — розповіла вчителька з Донецька Ірина Єгорова.
Із родиною проживала у Бахмуті. Там Ірина Єгорова працювала директоркою школи та їздила викладати у Слов’янський аграрний коледж. Нині жодна із будівель, де працювала жінка на Донеччині, не вціліла.
"У Донецьку школа, вона не те що повністю розбита, але там було потрапляння і тому вона не працювала з 2014-го. У Бахмуті там все знищено, там взагалі ні про що. Що стосується Слов’янська, було потрапляння і в двір коледжу, і в гуртожиток, тому це вже, як споруда, не функціонує", — поділилась Ірина Єгорова.
"Не можна жити минулим. Усім хочеться повернутися до 2014 року. Це так, це дійсно так. Але, на жаль, цього не станеться. Треба рухатися далі, треба жити далі. Знаходити в собі сили, щоб і працювати, і відчувати себе потрібним і для своєї країни, і для дітей", — додала вчителька з Донецька.
Біля Криничного Покровського району Донецької області загинув військовий з Дружківської громади Павло Півень, 1967 року народження
Про це повідомила Дружківська міська військова адміністрація у Facebook.
За даними МВА, чоловік служив водієм стрілецького відділення, загинув 20 лютого 2024 року
"Павло Іванович був прикладом справжнього патріота, відданого своїй країні. Він відважно і безстрашно виконував обов'язок, захищаючи рідну землю від загарбника".
"Підіймаю прекрасні «Мавіки» в повітря". Фотографка пішла у військо: історія 25-річної аеророзвідниці в теробороні
Була фотографкою — стала операторкою БпЛА. 25-річна Катерина з Одеси на псевдо "Тедді" служить в 111-й бригаді Сил територіальної оборони ЗСУ. У військо пішла після смерті близької людини. Про те, як бути військовослужбовицею та якої військової спеціальності прагне — до Дня Сил територіальної оборони, який відзначають 6 жовтня, Катерина розповіла Суспільне Донбас.
"Мало людей, котрі можуть витримати вибух. В армії, як мені здається, якщо ти не вивезеш фізично, ти вивезеш характером"
Військовослужбовиця 111-ї бригади ТрО ЗСУ Катерина пів року тому долучилася до лав тероборони.
"Я розумію, що я не піхотинець. У мене зріст — 1 метр 53 сантиметри зріст. Але я завжди полюбляла комп'ютерні ігри, керувала джойстиком Наразі мій джойстик — це мій пульт. Я дивлюся, спостерігаю, виявляю ворога. Я зрозуміла, що тут — я на своєму місці. Я хочу літати, хочу бути "очима". Я піднімаю в повітря прекрасні «Мавіки»", — говорить Катерина.
Розповідає, вирішила йти у військо після загибелі друга родини, який загинув після початку повномасштабного вторгнення.
"Він з 2014 року захищав нашу країну і для мене він був героєм. Коли він загинув, я зрозуміла, що просто не можу сидіти, нічого не робити. Я хочу оберігати сон своїх батьків, своїх двоюрідних сестер, того що вони маленькі, щоб вони спали спокійно", — ділиться військовослужбовиця.
Її підрозділ наразі працює на Донеччині. Катерина займається саме аеророзвідкою.
"Розвідувала обстановку, бачила ворога, і треба було спостерігати, і це — ніби адреналін. Ти дивишся, і ти розумієш: від тебе зараз залежить сказати, де він знаходиться, щоб артилерія змогла працювати. Ти корегуєш артилерію, даєш панораму, працюєш, бачиш, взаємодієш. І ти не один. Ми, як діти — чесно: неважливо, скільки років. Якщо трапляється — у ціль, то ми такі: "Є-є-є! Ми це змогли зробити". І це кожного разу — як перший", — ділиться військовослужбовиця.
"Під час першої своєї зміни я чула, як "стелить" ворог "Гради". Це було дико, бо я не чула, як звучить цей вибух. Я чула КАБ, я чула FPV, але як лунають "Гради", як сяє небо — я не чула не бачила. Але мені не було страшно. Я розумію, це страшно, можна навіть загинути, але це якийсь адреналін", — вважає Катерина.
Інколи, зізнається Катерина, буває страшно, тоді вона пише мамі слова любові та вдячності: "Я писала мамі: "Я тебе дуже сильно люблю, не хвилюйся, все буде добре, щоб там не було, і буду завжди тебе оберігати та захищати".
Спілкуватися з цивільними, говорить військова, зараз їй непросто.
"Ти дівчина, нащо воно тобі?" — це перше питання. Друге: "Ми тебе не відправляли, не треба нити". "Сиди вдома: вирощуй, готуй, народжуй дітей". Я не хочу цього робити. Я пішла сюди, щоб захищати Україну. Тому, що в мене є характер, я хочу це робити й можу".
Позивний і талісман — Тедді
Катерина має талісман — ведмедика, на ім'я Тедді, завдяки йому має такий позивний.
"Мені мама його в дитинстві подарувала. В нього тут прикольні кульки, як антистрес. Він завжди зі мною. І коли я прийшла до армії, мені кажуть: "Який в тебе позивний?". Я така: "Тедді!" Того і я Тедді! Я вже, чесно, коли приїжджаю додому і мене хтось кличе: "Катя!". Я така: "Що? Це я?", — жартує Катерина.
"За ці місяця я розумію, що я не хочу бути в цивільному житті, мені там нудно, нецікаво. Хочу бути тут. Хочу бути на FPV, це такий дрон-камікадзе, який безпосередньо — поражає ціль. Це — в майбутньому".
У цивільному житті — фотографка
У цивільному житті Катерина — фотографка. Каже, ця справа допомагає їй зараз, на війні.
"З 14 років, тобто 11 років я займаюсь фотографією. У мене маленький фотоапарат є, я інколи його з собою беру, фотографую якісь місця, якісь події. А в роботі я можу десь там поставити фільтр, десь наблизити, подивитися з іншого ракурсу. Це така маленька фішка, але вона працює", — говорить аеророзвідниця.
Дівчина мріє разом з родиною відсвяткувати перемогу. А поки, каже, як у фотографії — ловить момент.
"Я хочу зібрати всю мою родину, це моя особиста така мрія. У мене є змога подивитися на небо, відчути вітер, подивитися море, на озеро, подихати повітрям. Просто насолоджуюся життям, для мене це — кайф. Зараз, коли ти розумієш, що в будь-який момент тебе може просто не стати, ти на війні, і це нормально, ти відчуваєш кожну мить. Навіть коли я їду в автівці, я відчуваю вітер — і я кайфую".
Внаслідок обстрілу Краматорська 6 жовтня пошкоджена пожежно-рятувальна частина
Про це повідомили у МВС України у Facebook.
"Уранці російські окупанти завдали удару по місту Краматорськ. Під ворожий вогонь потрапила будівля державної пожежно-рятувальної частини. Вибуховою хвилею пошкоджено скління вікон будівлі та ворота гаража. На щастя, особовий склад не постраждав".
На окупованих у 2022 році територіях Луганщини можливе централізоване опалення лише у Сіверськодонецьку
Про це в етері "Суспільне. Студія" розповів начальник Сіверськодонецької районної військової адміністрації Роман Власенко.
"За межами районного центру ситуація з опаленням житлового фонду буде складна. У Попасній немає нічого, так само ситуація кризова у Лисичанську, Привіллі, Новодружеську, де немає ні світла, ні газу. У Сіверськодонецьку окупаційна адміністрація готується до зими".
У Лисичанську та Рубіжному, за словами начальника РВА, не в усіх районах міст буде опалення, бо в містах проблеми з водою та газом.
"Є інформація, що у Лисичанську копають траншеї, щось намагаються підводити, але ситуація невизначена, скоріш за все, з опаленням будуть проблеми. Кремінна та Рубіжне, ближче до лінії зіткнення, у Рубіжному є якісь намагання, а Кремінна — фактично під обстрілами, там люди, як й минулої зими, будуть опалюватись електрикою, "буржуйками", твердим паливом. Там, де є газифікація, можна використовувати газ".
За словами Власенка, у Сіверськодонецькому районі проживають близько ста тисяч людей разом із російськими військовими, приїжджими, "гастарбайтерами". до повномасштабного вторгнення у громадах проживали 400-450 тисяч людей.
Вісім пожеж виникли через обстріли. 23 пожежі ліквідували рятувальники Донеччини минулої доби
Про це повідомило ГУ ДСНС у Донецькій області у Facebook.
Внаслідок обстрілу міста Мирноград загорілась літня кухня на території приватного домоволодіння.
Вчора опівночі армія РФ завдала удару по селу Розлив Волноваського району, через що загорівся приватний житловий будинок — надзвичайники ліквідували загоряння покрівлі будинку.
У селищі Одрадне Волноваського району рятувальники ліквідували загоряння сухої трави на відкритій території, яке виникло внаслідок обстрілу. Вогнем знищено 5,5 га сухостою.
Загалом минулої доби вогнеборці ліквідували 13 загорянь на відкритих територіях та 1 — у лісі. Вогонь знищив близько 18 га сухої трави, сміття та 3 га лісової підстилки.
2958 обстрілів за добу. 15 населених пунктів Донеччини опинилися під вогнем армії РФ
Про це розповіли на сайті обласної поліції.
Під удари потрапили:
- міста: Костянтинівка, Краматорськ, Курахове, Мирноград, Селидове, Торецьк;
- селище Велика Новосілка;
- села: Вознесенка, Новооленівка, Новоселидівка, Одрадне, Рівне, Розлив, Тихонівка, Трудове.
Пошкоджені 58 цивільних об'єктів, з них 39 — житлові будинки.
На Велику Новосілку російські війська скинули авіабомбу ФАБ-250 з модулем УМПК — вбили 86-річного чоловіка та поранили його 76-річну дружину, яка була доставлена в лікарню без свідомості. Пошкоджено три приватних будинки.
У Торецьку внаслідок артобстрілу загинула цивільна людина, пошкоджена приватна оселя.
По Костянтинівці окупанти вдарили бомбою ФАБ-250 з модулем УМПК та артилерією — травмовані п'ятеро мирних жителів, руйнувань зазнали 26 приватних будинків, підприємство, гараж, три авто, 6 ЛЕП і три газопроводи.
Двоє поранених у Селидовому, яке армія РФ обстріляла з артилерії.
Краматорськ війська РФ атакували чотирма ФАБами — пошкодили домогосподарство.
У Мирнограді дрон зруйнував господарську споруду.
У Кураховому через артилерійські обстріли пошкоджені 5 багатоквартирних будинків.
Російські військові зранку 6 жовтня обстріляли Краматорськ
Про це Суспільне Донбас телефоном повідомив начальник МВА Олександр Гончаренко.
Він уточнив, що вибух був один о 06:03.
"Ушкоджень зазнало виробниче приміщення одного з непрацюючих підприємств. Без жертв та постраждалих".
Тип зброї, якою військові РФ вдарили по місту, встановлюється, розповів Гончаренко.
Російські війська завдали удару ракетою Х-22 по Краматорську, уточнили у міській раді у Facebook.
На території так званої ЛНР запровадили ще один варіант примусової паспортизації
Про це повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор у Facebook.
За його даними, людей з інвалідністю, які мешкають на території ЛНР, до 31 грудня 2025 року змушують повторно пройти медико-соціальну експертну комісію, яка має підтвердити встановлений раніше діагноз.
"Допускатимуть до проходження комісії виключно громадян з паспортом РФ. Всіх, хто не з'явиться на комісію упродовж наступного року, із 1 січня 2026 року позбавлять відповідних державних виплат".
Російські війська зранку 6 жовтня завдали ударів по Миколаївці на Донеччині
Про це Суспільне Донбас телефоном повідомив заступник начальника Миколаївської МВА Володимир Проскунін.
Він розповів, що близько 6 ранку у місті пролунали два вибухи. Внаслідок обстрілу загиблих та поранених немає, уточнив заступник начальника.
За попередньою інформацією, армія РФ вдарила двома авіабомбами ФАБ-250 з УМПК.
"Всього в результаті обстрілу пошкоджені: 1 адмінбудівля, 2 складських приміщення, 2 гуртожитки, 1 багатоквартирний будинок та 15 приватних будинків".
Двоє людей загинули та восьмеро поранені на Донеччині від російських обстрілів минулої доби
Про це повідомив у Facebook начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.
За його даними, загинули по одному жителю у Великій Новосілці і Торецьку.Поранення дістали люди у Великій Новосілці, Костянтинівці, Селидовому.
2797 жителів Донеччини загинули від обстрілів від початку повномасштабного вторгнення РФ, ще 6225 людей дістали поранення, без урахування жертв у Волновасі та Маріуполі, які поки неможливо підрахувати, повідомили в ОВА.
На Донеччині у неділю не вимикатимуть електрику
Про це повідомило Укренерго у Facebook.
Стабілізаційні відключення електроенергії у неділю, 6 жовтня, в Донецькій області не заплановані.
"За можливості, користуйтесь потужними електроприладами з 10:00 до 16:00", — зауважили у компанії.
Світла в регіоні може не бути через російські удари.
У неділю на Донеччині опадів синоптики не прогнозують: погода на 6 жовтня
Про це повідомляє Донецький регіональний центр з гідрометеорології.
"Хмарно з проясненнями. Вітер південний, 5-10 м/с", — йдеться у повідомленні.
- вночі від 10 до 15,
- вдень від 23 до 28 градусів тепла.