7 жовтня у Костянтинівці запроваджують посилену комендантську годину, яка триватиме із 15:00 до 11:00. Востаннє місті та громаді подовжували комендантську наприкінці серпня — запровадили обмеження з 17:00 до 9:00. За словами начальника Костянтинівської військової адміністрації Сергія Горбунова, росіяни щодня обстрілюють місто, у якому залишаються 18 тисяч людей, фронт за 10 кілометрів, тому заходи безпеки посилюють.
Як місцеві реагують на впровадження нової комендантської години — у репортажі Суспільне Донбас.
Жителька Костянтинівки Любов поряд із місцем обстрілу, який війська РФ здійснили на світанку 3 жовтня. За словами жінки, вибухи чула, вікна вціліли, бо навмисне не зачиняє: вже переконалась — так від вибухової хвилі не розбиває шибки.
"Як засвітило, як от зварювання начебто, отаким вогнем і бабах. І почало летіти, ми ж поруч. По даху чую бах-бах-бах. Все затихло. Вікна цілі, тільки повідкривало, ми ж їх не закриваємо, пляшкою придавлюємо, бо постійно відкриває. А якщо зачиню, то воно вирве все", — пояснює Любов.
За словами жінки, якщо обстріли посиляться, буде виїздити із міста: "Обов'язково буду, бо я дуже боюсь, щоб сюди не зайшли оці росіяни. Бо я їх дуже не люблю".
Місцевий житель В'ячеслав говорить: чотири години на добу йому замало для вирішення побутових справ.
"З 11:00 до 15:00, як же працюватимуть у магазині? Ми самі, як колишні приватні підприємці, я уявляю, холодильники працюють зазвичай цілодобово і для того, щоб, за такою ціною світло, як же вони продаватимуть? Все позакривається. Сенс на чотири години продажу? Сенсу немає", — говорить В'ячеслав.
Житель Костянтинівки Олександр каже, не планує виїздити: у місті є електроенергія, зв'язок та погодинне водопостачання.
"Мені, пенсіонеру, якось по-барабану (зміна комендантської години — ред.). Єдине, що для мене, звичайно, незручно, що магазини якось зовсім інакше працюватимуть і як вони завозитимуть продукти, якщо буде у них така можливість. Торгівля вона йде, вона ж у будь-який час війни та миру", — ділиться чоловік.
На місцевому ринку підприємці продають одяг, овочі, працюють магазини. Продавчиня Олена розповідає: з понеділка через посилену комендантську годину ймовірно, припинятимуть торгівлю.
"Покупців практично немає, ніхто нічого не купує, місцевим не треба та приїжджим", — говорить продавчиня.
Наразі у Костянтинівці залишаються 18 тисяч людей, серед яких — 440 дітей, розказав Суспільне Донбас начальник Костянтинівської військової адміністрації Сергій Горбунов. У місті оголошена примусова евакуація родин із дітьми, виїжджають також державні установи.
"Пенсійний фонд виїхав, акушерсько-гінекологічне зачиняється, педіатрія — діточок вивозимо всіх, але наразі ще лікарні працюють, люди отримують допомогу. Банк зачиняється, теж переїжджає, найближче буде відділення працювати у Дружківці", — розповів Горбунов.
За словами начальника міської військової адміністрації, відстань від Костянтинівки до лінії фронту — 10 кілометрів.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram