В останні три тижні на ділянці фронту Покровського напрямку, який боронить 110-та окрема механізована бригада, фіксують зменшення та інколи відсутність штурмів. Російські війська раніше зосереджували сили на напрямку від селища Очеретине в бік Воздвиженки, збирались перерізати трасу Покровськ — Костянтинівка, проте наразі сконцентрували зусилля на розширення флангів та пошуках слабких місць в українській обороні. Сама дорога наразі небезпечна, проте проїхати нею можна. Водночас окупанти продовжують руйнувати дороги, аби ускладнити логістику: розбили мости у Покровську.
Ситуацію на Покровському напрямку в етері 24 каналу проаналізував начальник служби зв'язків із громадськістю 110-ї окремої механізованої бригади Іван Сєкач.
Він нагадав, що бригада строїть на ділянці Очеретине-Новоолександрівка-Воздвіженка, яка в перші три місяці штурмів на Покровському фронті, була основним напрямком "удару" окупаційних військ. Тоді росіяни ставили за мету перерізати трасу Покровськ — Костянтинівка.
Відмовившись від фактичного перерізання, на його думку, війська РФ стали використовувати слабкі місця в обороні ЗСУ та рельєф місцевості, почали спускатися нижче — до міст Українськ та Селидове.
"В москалів немає стратегії. В них є тактично-оперативна ситуація. Тобто, де вдається, там вони і просуваються. Три місяці вони билися об нашу бригаду. Потім в них відпала ця ідея, і вони пішли нижче, спустилися аж до Українська та Селидового. Де виходить, там проходять".
За його словами, близько місяця бригада фіксує зниження спроб військ РФ просуватися.
"Третій тиждень вже відносно тихо. Відносно тихо це: якщо місяць тому у нас було по 40 штурмів на добу, то зараз 1-2 штурми. А іноді і взагалі не буває. Буває, що у нас немає поранених на день. І це дуже добре", — розказав Іван Сєкач.
Він відзначив спробу армії РФ розширити захоплені території на флангах, проте вважає, що якби у росіян були більші сили, вони продовжили штурми на всіх ділянках фронту.
Гродівка та особливості ландшафту
Військовослужбовець зауважив, що російські військові намагаються зайти на вигідні позиції, тому, наприклад, рухаются знизу до Селидового.
Ще один приклад: Гродівка або Лисівка мають перепади висоти, які надають перевагу у боях.
"На прикладі Гродівки. Там дійсно були підготовані оборонні споруди. Як протитанкові рови, так протипіхотні, і заміновано було. Плюс там географічно протікає велика річка — там техніка не пройде. І там дуже велика — якщо заїжджати у Гродівку, там буквально перепад метрів 100 і дуже далеко видно. Тобто можна стріляти дуже далеко і влучно з цього пагорбу. І пів Гродівки, там фронт проходить – і вони там наврядше пройдуть. Там дуже велику кількість сил треба покласти. Тому шукають слабкі місця".
Траса Покровськ — Костянтинівка та руйнування мостів у Покровську
Попри те, що до дороги, яка була метою окупантів від Покровська до Костянтинівки, від лінії фронту на деяких ділянках добиває артилерія, військовослужбовець 110-ї бригади називає її "проїздною". Говорить, ПТУРи туди не дістають, а артилерія, за його словами, — не головна небезпека для дороги, адже з першого разу поцілити в автомобіль з цього виду зброї складно.
"Головна зараз проблема FPV. Траса проїздна, але це завдання не слабаків. Або на удачу, або підготовний боєць і знає, як їхати. Від FPV можна втекти на швидкості. В принципі проїжджати на вантажівках та броньованій техніці, але вони засипають дистанційно мінуванням", — пояснив він.
Іван Сєкач додав, що зараз військові РФ, намагаються погіршити логістику українській армії.
"Були знищені всі естакади у Покровську. Це трохи ускладнило логістику, але не розірвало", — сказав він.
За даними, які оприлюднила 18 вересня у Telegram Покровська МВА, зруйновані три шляхопроводи. РФ обстрілювала мости у місті кілька разів, зокрема, зруйнували шляхопровід "Східний".
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram