Краматорська міська військова адміністрація не погоджується із рішенням Антимонопольного комітету і не планує скасовувати розпорядження, за яким виключно комунальне підприємство "Ритуальна служба" транспортує померлих до моргу.
Таку відповідь на запит отримало Суспільне Донбас.
"Питання щодо оскарження цього рішення буде прийнято за результатами процедури його перевірки Антимонопольним комітетом України. Військова адміністрація не планує скасовувати розпорядження №33 від 10 вересня 2022 року", — відповіли нам.
В МВА окремо акцентували, що АМК вбачає порушення законодавства лише в тій частині розпорядження, яка стосується транспортування тіл померлих з місця смерті до моргу виключно транспортом СКП "Ритуальна служба".
"Слід зазначити, що таке правило було не вперше встановлено розпорядженням, а діє на території громади ще з 2013 року. Його виникнення зумовлено обставинами неналежного відношення до тіл померлих з боку приватних осіб, які неналежним чином здійснювали передачу тіл до патологоанатомічного відділу самовільно залишаючи їх біля приміщення моргу тривалий час. Такі та інші дії можуть мати наслідком порушення діючих санітарних норм, а також ризик неналежного оформлення факту смерті, встановлення її причин фахівцями тощо", — йдеться у відповіді міської військової адміністрації.
Поховання у Краматорську: що передувало
Східне міжобласне територіальне відділення АМК визнало, що рішенням №33 від 10.09.2024 міська влада Краматорська порушила законодавство про захист економічної конкуренції на ринку ритуальних послуг. Комунальне підприємство отримало "виключні повноваження щодо здійснення транспортування тіл померлих з місця смерті та здачі тіл померлих", отже це розпорядження начальника призвело до монопольного становища комунального підприємства "Ритуальна служба", дійшли висновку у АМК.
"Внаслідок отримання виключного права на здійснення транспортування тіл померлих з місця смерті до бюро судово-медичних експертиз та патологоанатомічних установ СКП «РС» отримала можливість відразу після прибуття на місце смерті укладати з особами, що зобов’язалися поховати померлого, договір-замовлення на організацію та проведення поховання померлого, надання ритуальних послуг, передбачених Необхідним мінімальним переліком окремих видів ритуальних послуг та реалізації предметів ритуальної належності", — акцентували в АМК.
Комітет ухвалив рішення після звернення від двох фізичних осіб та трьох ФОП (підприємців), що працювали або працюють на ринку ритуальних послуг у місті.
У рішенні Антимонопольний комітет навів дані про те, як змінилась доля комунального підприємства на ринку після цього рішення: частка комунальної "Ритуальної служби" з вересня 2022 року по грудень 2022-го зросла з 22% до 85%, а обсяги надання зазначених послуг у інших суб’єктів господарювання значно зменшились. У цих розрахунках АМК присутній аналіз даних щодо шести підприємців, які працювали або працюють на ринку ритуальних послуг.
Наразі, на питання про те, скільки приватних підприємців мають право надавати ритуальні послуги, у МВА відповіли Суспільному: на 28 серпня 2024 року укладений договір з однім підприємцем.
Суспільне Донбас раніше розповідало про те, як відбуваються поховання у Краматорську. Містяни, приватні підприємці розповідали про ситуацію, що склалась після вищеназваного розпорядження.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram