У Мирноградській громаді на Донеччині, до якої рухається лінія фронту, досі залишається менше шести з половиною тисяч людей, з них 35 — діти.
Про це Суспільне Донбас телефоном повідомив в.о. начальник Мирноградскої міської військової адміністрації Юрій Третяк.
Про те, яка ситуація в громаді, Третяк розповів в етері "Суспільне. Студія".
"Люди продовжують виїжджати, але є й такі, які не хочуть. На них не діють спонукання, вмовляння. Ми тут залишимось і все. І прикро, що є батьки з дітьми, які переховуються, міняють адреси. Пустих будівель багато, їх шукає поліція. Вчора таких знайшли ще 10 дітей, коли батьки їх переховували".
"Законодавство забороняє нам силоміць забирати. Тільки вмовляємо, спонукаємо, лякаємо наслідками можливими для дітей. Працюємо над тим, щоб дітей вивезти всіх".
У деяких районах Мирнограда вже не надають комунальних послуг
Російська армія стоїть в межах чотирьох кілометрів від Мирнограду, розповідає Юрій Третяк. Його обстрілюють різними видами озброєння.
"Лінія фронту знаходиться зараз, вже декілька днів, за 4 кілометри від міста. Але FPV-дрони ворожі залітають в місто. Останні три дні затишшя, але масовані обстріли можуть бути кожної години. Сьогодні вночі був бомбовий обстріл. Попередньо — це ФАБ-500, пошкоджені приватні будинки та промисловий майданчик. Люди евакуйовані, людей там не було".
У частині міста вже немає комунальних послуг, зокрема водо- та газопостачання, електроенергії. Відновити їх не можуть, через те, що ремонтні громади можуть потрапити під обстріл, розповів керівник МВА.
"Критична інфраструктура працює, але частина міста вже без світла і газопостачання, без води. Відновити це неможливо. Коли виникають пошкодження, з безпековиз міркувань не завжди можуть виїхати служби, ліквідувати аварії. Все більше частин залишаються без комунальних послуг. На жаль, там залишаються люди".
"В найбільш небезпечних місцях міста, район шахти "5/6, мікрорайон Західний нічого не працює — ні магазини, нічого. Але в людей є запаси гуманітарної допомоги, яку раніше роздавали. З безпекових міркувань, видача гуманітарної допомоги припинена ще тиждень тому".
Евакуація із Мирнограда: куди везуть
Жителів Мирноградської громади продовжують вивозити у більш безпечні області України, розповів Третяк.
"Зараз будуть поїзди в Черкаську область та Кіровоградську область. Є в нас ще домовленості із громадами Дніпропетровської області, куди ми вивозили вразливі верстви населення. Але це для тимчасового розташування, щоб хоча би вивезти людей з-під обстрілів і врятувати їм життя".
Евакуація: куди звертатись
- Гаряча лінія з питань евакуації та гуманітарної допомоги: 0 800 408 911;
- Гаряча лінія щодо отримання виплат при евакуації: 066 285 62 90;
- Евакуація тяжко хворих та осіб з інвалідністю: 0 800 332 614;
- Цілодобова "гаряча лінія" обласного call-центру: 0 800 500 121 та 073 050 01 21;
- Контактний — центр МВА: 099 518 40 20;
- Управління соціального захисту населення МВА: 050 648 15 19.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram