Притулок для тварин у Мирнограді має нестачу корму: у місті, до якого наближається лінія фронту, зачинились зоомагазини та "Нова пошта", якою волонтери доправляли їжу підопічним притулку. Нині в прихистку 286 собак та 63 коти. Власниця притулку шукає можливість евакуювати тварин із міста.
Притулок для тварин у Мирнограді існує десять років, розповідає власниця притулку для тварин Наталя Петрова. Жінка показує останнього собаку, якого привезли військові
"Десь підібрали, привезли. Дуже гарний хлопчик із сумними очима блакитними. Ще молоденький, десь приблизно два роки, це останній пасажир", — розказує про пса породи хаскі Наталя Петрова.
"Кицюня у нас теж відкатниця, відмовилися від неї господарі, ми її забрали та наш місцевий кіт — Котусік. Тут їх двоє", — каже Наталя.
Наталя розповідає, у прихистку є два найстарших собаки, називає їх пенсіонерами і водночас діточками:
"Тут двоє таких пенсіонерів, найстарші наші діточки. Підкинули, як завжди. Маруся старенька: вже нема ні зубів, нічого нема. Хворе серце у дитини. Не знаю, як будемо їхати", — ділиться жінка.
Притулок, де живуть 286 собак та 63 коти, через наближення лінії фронту вимушений шукати місце для евакуації, говорить власниця.
"Проблема евакуації в тому, що нас дуже багато. Дуже складно знайти місце, в якому ми всі будемо разом. Це основний наш критерій та умова: щоб всі були разом. Навіть якщо ми знайдемо місце і нам встигнуть побудувати вольєри, всіх нас разом вивезти, за чотири години комендантського часу, ми не можемо, ми не впораємося, щоб вивезти таку кількість тварин", — говорить власниця притулку для тварин Наталя Петрова.
Наталя каже, переїзд для тварин — це великий стрес. У притулку є агресивні собаки, які до себе не підпускають людей.
"Хлопця звати Гром, йому десь близько шести-семи років, хлопчик дуже агресивний. Чому у нього така агресія, нам невідомо, він до нас таким приїхав. Ми нічого не можемо зробити. Ми його годуємо, ми його любимо. Понад десять у нас таких собак важких, як він ", — говорить Наталя.
Евакуюючись із міста, дехто з місцевих залишає своїх тварин, розповідає Наталя. Говорить, на вулицях Мирнограда збільшилась кількість безпритульних котів та собак. Щодня жінка отримує до 70 дзвінків з проханнями забрати домашню тварину."
"Люди йдуть навіть до мене у квартиру лізуть: "Заберіть і все!". За горло беруть: "У вас же ж притулок?". — Притулок, але ППО наді мною не стоїть. Якщо будуть стріляти, я буду гинути разом зі своїми собаками", — говорить жінка.
На 21 серпня притулок мав запас харчів на тиждень, казала Наталя.
"Поки що є світло, є вода. Нам допомагають фонди різні з кормами. Але "Нова пошта" закрилася. Як ми тепер його будемо отримувати, я не знаю. Ми отримували корм від благодійного фонду "Щаслива лапа". М'ясокомбінат закрився, тому що було пряме влучання — і ми залишились без м'яса. Ми собак годували м'ясом, отримували кожного тижня майже 600 кілограмів залишків м'ясних і нам цього вистачало на тиждень", — ділиться Наталя.
Лінія фронту — менш ніж за 5 кілометрів від Мирнограда, повідомляв керівник МВА Юрій Третяк.
Наталя має намір евакуюватися з міста лише зі своїми тваринами:
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.