Комплексна робоча група здійснила службову перевірку в 59 окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка, бійці підрозділу боронять країну на Покровському напрямку оборони. За результатами цього окремих посадових осіб командування бригади притягнуто до відповідальності.
Про це у Facebook повідомила Військова служба правопорядку у Збройних Силах України.
"Проведено роботу з командирами підрозділів, особовим складом, здійснено перевірку прийнятих рішень та бойових розпоряджень командування бригади. Окрім того, досліджено питання організації виконання бойових завдань", — уточнила військова служба правопорядку у ЗСУ.
У повідомленні зокрема йдеться, що робоча група, що проводила перевірку, не виявила випадків видання злочинних наказів.
"Водночас встановлені окремі факти управлінських рішень та чинники, які можуть негативно впливати на хід виконання бойових завдань військовою частиною. З метою недопущення такого надалі, керівництвом ЗС України прийнято належні рішення та вжито низку заходів, спрямованих на попередження подібних випадків", — уточнила у Facebook.
Також військова служба правопорядку у ЗСУ уточнила, що окремих посадових осіб командування бригади притягнуто до відповідальності, про яку саме відповідальність у повідомленні не йдеться.
Що відомо про ситуацію у 59 бригаді
13 липня у Facebook Вероніка Барда опублікувала звернення від імені рідних бійців 59 бригади. Жінка стверджувала, що почастішали випадки, коли військові зникають безвісти, а командування не надає ніяких пояснень про це рідним. Її чоловік, військовий Олег Барда, зник 11 грудня 2023 року.
"Протягом останнього часу ми з тривогою спостерігаємо масові зникнення наших рідних у Покровському районі Донецької області. Багато з нас втратили зв'язок зі своїми синами, чоловіками та братами. Командування не надає жодної інформації про їх долю, що викликає у нас глибоке занепокоєння і відчай".
14 липня звернення до президента України Володимира Зеленського з приводу ситуації у бригаді опублікувала військовослужбовиця та захисниця "Азовсталі" Катерина "Пташка" Поліщук. За її словами, вона припинила співпрацю з бригадою.
"Оскільки тисячі військовослужбовців досі залишаються виконувати бойові завдання в зоні ведення бойових дій під керівництвом Шевчука, прошу Вас, пане Верховний Головнокомандувачу, звернути увагу та провести службову перевірку за фактами злочинних наказів, свідомої недбалості, нехтування життям та здоровʼям особового складу, дії, що призвели до гибелі великої кількості військовослужбовців, в тому числі і з високих керівних посад, егоїзм, сліпий карʼєризм, усунення всіх «незгодних» командирів, пригнічення бойового духу та приниження особового складу повною байдужістю до основної мети військовослужбовців та його, як командира у війні з ворогом", — написала Катерина Поліщук у Facebook.
Офіційно у 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка ситуацію поки не коментували.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram