В разі "негараздів" в бригаді, є можливість звернутися до вищого керівництва, наразі обстановка в бригаді "абсолютно робоча", чи ситуації розбереться комісія Генерального штабу. Так відповів на питання щодо публічних звинувачень у бік командування офіцер 59-ї ОМБр ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.
Про це він сказав в етері Суспільного, відповідаючи на питання.
"Ситуація в бригаді абсолютно робоча. Всі на своїх місцях, виконують задачі які нам ставлять. В тому числі і командир бригади на місці. Розумієте, відповідальність, яка лежить на кожному командирі сьогодні, а тим паче рівень команда бригади, я не знаю того хто міг би взяти сьогодні і зголоситися і відповідати за особовий склад, за напрямок. Це дійсно дуже важка і відповідальна робота", — сказав Сергій Цехоцький.
"Тому відношення наше, не тільки моє, а та офіцерів особового складу, з ким вдалось поговорити на цю тему. Є засоби, на які можна звернутися, якщо ти маєш щось і ти бачиш якісь негаразди. І в тебе якимсь чином є доступ до інформації. Маєш право звернутись до вишестоящого штабу. До того офісу президента. І якщо всі ці механізми не працюють, це все можна робити дуже швидко".
Офіцер бригади додав, що винесення проблем одразу у публічний простір, негативно впливає на особовий склад.
"Якщо одразу писати це все в публічний простір, це дуже негативно впливає морально-психологічний стан не тільки командира, а й особового складу. Тому що дуже багато людей пишуть, телефонують звертаються, що у вас там сталося. Ті з якими ми всі ці роки разом йдемо", — повідомив Сергій Цехоцький.
Він наголосив, що всі в бригаді наразі виконують бойові завдання майже без відпочинку.
"А давати таку оцінку. Я повторююсь, що треба мати — звідки ця інформація, звідки вона здобула — я маю на увазі Поліщук — цю інформацію. В цьому треба розбиратися. Тому призначена комісія Головнокомандувачем. Буде працювати у нас. Думаю, що комісія розбереться по факту".
Цехоцький додав, що робоча група Генерального штабу ЗСУ проведе перевірку та встановить всі обставини.
Що відомо про ситуацію у 59-й бригаді
13 липня у Facebook Вероніка Барда опублікувала звернення від імені рідних бійців 59 бригади. Жінка стверджувала, що почастішали випадки, коли військові зникають безвісти, а командування не надає ніяких пояснень про це рідним. Її чоловік, військовий Олег Барда, зник 11 грудня 2023 року.
"Протягом останнього часу ми з тривогою спостерігаємо масові зникнення наших рідних у Покровському районі Донецької області. Багато з нас втратили зв'язок зі своїми синами, чоловіками та братами. Командування не надає жодної інформації про їх долю, що викликає у нас глибоке занепокоєння і відчай".
14 липня звернення до президента України Володимира Зеленського з приводу ситуації у бригаді опублікувала військовослужбовиця та захисниця "Азовсталі" Катерина "Пташка" Поліщук. За її словами, вона припинила співпрацю з бригадою.
"Оскільки тисячі військовослужбовців досі залишаються виконувати бойові завдання в зоні ведення бойових дій під керівництвом Шевчука, прошу Вас, пане Верховний Головнокомандувачу, звернути увагу та провести службову перевірку за фактами злочинних наказів, свідомої недбалості, нехтування життям та здоровʼям особового складу, дії, що призвели до гибелі великої кількості військовослужбовців, в тому числі і з високих керівних посад, егоїзм, сліпий карʼєризм, усунення всіх «незгодних» командирів, пригнічення бойового духу та приниження особового складу повною байдужістю до основної мети військовослужбовців та його, як командира у війні з ворогом", — написала Катерина Поліщук у Facebook.
Того ж дня, 14 липня, Цехоцький у коментарі виданню Hromadske сказав, що Катерина Поліщук не служила у бригаді, а співпрацювала з нею як волонтерка.
15 липня Генштаб ЗСУ повідомив, що робоча група та начальник Військової служби правопорядку Віталій Левченко перевірятимуть обставини втрат 59-ї окремої мотопіхотної бригади. Бійці підрозділу боронять країну на Покровському напрямку оборони.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram