"Ми побачили сарай на гусеницях". Бійці 22-ї ОМБр вдвох захопили російський танк на Донеччині: відео та розповідь

"Ми побачили сарай на гусеницях". Бійці 22-ї ОМБр вдвох захопили російський танк на Донеччині: відео та розповідь

Ексклюзивно

Російський танк Т-62, обварений для захисту металом, та його екіпаж вдвох захопили військовослужбовці 22-ї бригади. Бійці розповіли: 17 червня отримали наказ знищити російський танк, який обстрілював українські позиції, натомість вдалося "затрофеїти" техніку. "Танк-сарай", як між собою його називають бійці, тепер буде служити українському війську, а екіпаж окупантів поповнить обмінний фонд.

Як розказали в інтерв'ю Суспільне Донбас бійці 22-ї окремої механізованої бригади, вони за допомогою дрону намагалися зупинити російський танк, який обстрілював позиції українських військових.

Танк Т-62 сарай
Танк Т-62, Краматорський напрямок, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Від нашого командира поступила задача, бо танчик "кошмарить" позиції. Ми не знали, що це за техніка навіть. Взяли зброю, висунулися на точку, вже на місті побачили, що це є за чудо", — розповів військовослужбовець 22-ї ОМБр "Електрик".

"Ми йшли знешкоджувати. А потім вже поступила команда: попробувати взяти його "живим". Нас було двоє. Я і мій побратим. Це мій перший трофей", — розказав військовослужбовець 22-ї ОМБр "Джек".
Військовослужбовці 22 ОМБр російський танк військовослужбовець 22-ї ОМБр на псевдо "Електрик" Краматорський напрямок Донецька область
Військовослужбовець 22-ї ОМБр на псевдо "Електрик", Дружківка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Далі, за словами "Електрика", за бойової підтримки підрозділу вдалося загнати російський танк у кут.

"МехводаМеханік-водій в екіпажі танку на той момент не було. Танк стояв на місці з заведеним двигуном. У танку було два піхотинці їхніх. Коли ми його побачили, то не було зрозуміло навіть, що це танк, — просто сарай на гусеницях. Залізли всередину, це, виявився, Т-62 — дідок. Обварений металом", — розповів "Електрик".

Російський танк Т-62 із РЕБ
Танк Т-62, Краматорський напрямок, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Вийшли, обійшов танк. З нього ніхто не вилазив. Потім пробували до нього забратись, виліз перший росіянин. Він одразу вийшов з піднятими руками", — говорить "Джек".

"Він заблукав, так, він заблукав. Ну, була в нього якась задача. Виконував, він її, не виконував, не скажу, не знаю. Його почали наші хлопці "кошмарити" з далека. Із-за чого мехвод покинув свою машину, втік, його прийняли наші побратими", — згадує "Електрик".

Досвіду керування танком ані "Джек", ані "Електрик" не мали, але трофейну техніку треба було вивезти до українських позицій.

"Коли взяли росіян в полон, командир каже: намагайся. Підказав в принципі, як ним користуватись, керувати. Вагань не було. Спробував, я не знаю, як вдалось, я перший раз сидів взагалі за такою технікою. Слава Богу, вдалось виїхати", — розповів "Джек".

"Ми побачили сарай на гусеницях". Бійці 22-ї ОМБр вдвох захопили російський танк на Донеччині: відео та розповідь
Військовослужбовець 22-ї ОМБр на псевдо "Джек", Дружківка, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

"Побратими нас зустріли з нашим батальйонним прапором, вчепили його на антену, щоб було видно, що їдуть свої. Таким чином ми й переїхали в "сіру зону". Обварений, можна сказати, що металоломом, якісно. Просто прямими рівними листами його обварили. І штука, виявилась дієва. РЕБ стояли на ньому", — описав трофейний Т-62 "Електрик".

"Їх палять. Складніше бити, чим звичайний танк. Все-таки, це є перешкода, але нашим пацанам, виходить все одно їх уражати", — зазначив "Джек".

Танк Т-62 захопили бійці 22 ОМБр
Танк Т-62, Краматорський напрямок, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Наразі, за словами "Електрика" танк детально оглядають, потому він буде служити українському війську.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок