"Найсучасніше обладнання неефективне без людей". Як працює та чим обладнаний реанімаційний автобус "Госпітальєрів"

"Найсучасніше обладнання неефективне без людей". Як працює та чим обладнаний реанімаційний автобус "Госпітальєрів"

Екіпаж реанімаційного автобусу "Австрійка" Автобус назвали на честь загиблої парамедикині медичного батальйону “Госпітальєри” Наталії Фраушер із позивним “Австрійка”добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" працює на Донеччині та в інших регіонах вздовж лінії фронту. Цим бусом медики доправляють поранених військових з прифронтових територій до лікарень. Як відбувається медична евакуація — репортаж.

Цим автобусом везуть поранених з прифронтових госпіталів та стабілізаційних пунктів у шпиталі, що подалі від лінії фронту, розповів командир екіпажу батальойну "Госпітальєри" Олексій.

"У нас може не бути евакуації взагалі добу, а можуть бути до трьох евакуацій на добу".
реанімаційний автобус екіпаж добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" допомога поранені бійці медична евакуація фронт прифронтові території Донецька область
Реанімаційний автобус добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри", Дніпропетровська область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Цього разу серед поранених — боєць на псевдо "Панда". Чоловік служить у війську з грудня 2022 року, поранення отримав на Запорізькому напрямку.

"Попав на розтяжку. А відходив — скид дрона ще був. Два поранення. Два ребра поламаних. Уламки в грудях праворуч і ліворуч. Нога рвана, уламок над п'ятою. Багато осколкових поранень. В цій лікарні що могли — те витягнули. Ще на "стабіку" витягнули, що могли. Залишилось два уламка", — розповів про поранення військовослужбовець.

Екіпаж реанімаційний автобус добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" допомога поранені бійці медична евакуація фронт прифронтові території військовослужбовець ЗСУ "Панда" Донецька область
Військовослужбовець ЗСУ "Панда", Запорізька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Командир екіпажу "Австрійки" — Олексій — родом з Харкова. На початку вторгнення працював у хірургії в лікарні. Згодом вирішив рятувати життя бійців у складі добровольчого батальйону "Госпітальєри".

Реанімаційний автобус медбатальйону розрахований на шість лежачих та чотири сидячих місця. За словами Олексія, в складних умовах доводиться брати і більше поранених.

"Всі види поранень, травматичні ампутації, опіки. Проникаючі, непроникаючі, черепно-мозкові травми. Зазвичай нам дають стабільних поранених, стабілізованих. Але в дорозі може статися все що завгодно. В нас була внутрішня кровотеча у пораненого, яка несподівано відкрилася. Поранені отримують в нас адекватне знеболення, інфузійну терапію, антибіотикотерапію", — розказав медик.

медична евакуація екіпаж реанімаційний автобус добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" допомога поранені бійці фронт прифронтові території Донецька область
Медична евакуація поранених бійців з прифронтових територій, реанімаційний автобус добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри", Запорізька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Автобус обладнаний усім необхідним. Всі члени екіпажу — добровольці.

"В нас є три кисневі точки, обладнані високопотоковим киснем. Три точки, які обладнані концентраторами. Монітори пацієнта, підігрівачі для інфузій, інфузомати. УЗД-датчики, гемоглобінметр, але це все не головне. Головне — це люди. Справа в тому, що будь яке, навіть найсучасніше обладнання неефективне, якщо немає мотивованих людей", — зазначив Олексій.
Екіпаж реанімаційний автобус добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" допомога поранені бійці медична евакуація фронт прифронтові території Донецька область
Медична евакуація поранених бійців з прифронтових територій, реанімаційний автобус добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри", Запорізька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

За словами Олексія, волонтери батальйону мають цивільну роботу та самостійно обирають, скільки часу присвятити роботі в "Госпітальєрах".

"Я зараз досі в аспірантурі, займаюсь науковою роботою та інструктор з тактичної медицини. Я на ротації вже майже 2 місяці. І це моя найдовша ротація за весь час перебування в батальйоні", — розповів чоловік.

Аби підтримувати психологічне здоров'я екіпажів, в батальйоні є психотерапевти, додає Олексій.

"Я пам'ятаю кожен "евак", бо він особливий, кожну історію, бо вона особлива. Важко бачити людей, які молодше тебе і, наприклад, вони втратили ноги внаслідок того, що наступили на ворожу міну. І ти розумієш, що їх життя вже ніколи не буде таким простим. Зрештою втома, як фізична так і ментальна, накоплюється", — зазначив командир екіпажу батальйону "Госпітальєри" Олексій.
Екіпаж реанімаційний автобус добровольчого медичного батальйону "Госпітальєри" допомога поранені бійці медична евакуація фронт прифронтові території командир екіпажу батальойну "Госпітальєри" Олексій Донецька область
Командир екіпажу батальойну "Госпітальєри" Олексій, Запорізька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Батальйон існує за рахунок донатів, розповідає Олексій. Грошові перекази отримують як від українців, так і з-за кордону. Працюють такі екіпажі в усіх регіонах вздовж лінії фронту.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок