Ситуація залишається напруженою: артилерист — про бої на Лиманському напрямку

Ситуація залишається напруженою: артилерист — про бої на Лиманському напрямку

Фронт Лиман
Українські військові на фронті неподалік Часового Яру. Getty Images/GENYA SAVILOV/AFP via Getty Images

Російська армія намагається знайти слабкі місця в обороні українського війська в районі Бахмута, проте їм це не вдається.

Про це в етері "Суспільне. Студія" розповів артилерист бригади "Рубіж" Володимир Назаренко.

"Ситуація залишається напруженою. По всьому Бахмутському напрямку ворог не полишає спроб шукати слабкі місця. Пробує шукати, бо ми чітко розуміємо, що слабких місць немає і Сили оборони прораховують всі можливі дії ворога та діє на випередження," — розповів Володимир Назаренко.
Ситуація залишається напруженою: артилерист - про бої біля Часового Яру
Українські військові заряджають гаубицю Д-30 на позиціях поблизу Часового Яру, Донецька область, 12 травня 2024 рік. Getty Images

Види штурмів

Армія окупантів поєднує штурми різних підроздів на різній техніці: на мотоциклах та багі, а також із підтримкою важкої "броні" — танків, БТРів. Їх мета — "вклинитись" в позиції Сил оборони, каже Назаренко.

"В них, на жаль, дуже багато цього металобрухту ще з радянських часів, Другої світової війни, дуже багато припасів, які вони використовують, фактично бомбардують. Спільного між ними те, що вони застосовують величезну кількість мінометів, артилерії, керованих авіабомб, в способи штурмів — різні. Використовують багі, квадроцикли, мотоцикли. Основна їхня мета — десь непомітно накопичитись, зробити ривок, щоб закинути свій десант в передню окопів Сил оборони. В більшості випадків ворогу це не вдається."

Як удосконалилась російська артилерія

Росіяни дещо змінили тактику роботи артилерії на Бахмутському напрямку, вважає Володимир Назаренко. Більшу увагу приділяють точності та коригування кожного пострілу. Українські військові в першу чергу нищать саме російську артилерію, розповідає Назаренко.

"Вони вдосконалюють тактику роботи артилерії. Намагаються працювати під коригування, засікаючи кожен постріл своєї артилерії. Цьому сприяє погода. Час іде до літа, тому краща видимість, більше денного світла. Тому ми, як підрозділ артилерії, розуміємо, що маємо в першу чергу працювати на подавлення ворожої артилерії, для того щоб ворог не дозволяв собі безкарно обстрілювати. І нам це вдається — ворог щодня несе втрати і в артилерії, і в живій силі."
Ситуація залишається напруженою: артилерист - про бої біля Часового Яру
Російський військовий. Фото: ГУ розвідки Міністерства оборони України/Facebook

Сили оборони контролюють ситуацію та працюють на випередження. Скупчення російських військ фіксують оператори дронів, артилерія — працює та уражає техніку та окупантів.

"Вони використовують тактику броньованих ударів, намагаючись протаранити. Але техніку, особливо важку, ще легше помітити. Головне — вчасно виявити, і почати знищувати ці ворожі накопичення, особливо техніки, завчасно. У ворога немає шансів на просування, як би вони не намагались."

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок