Яка загроза для траси Костянтинівка-Покровськ після захвату РФ околиць Очеретиного та відходу ЗСУ від трьох сіл

Яка загроза для траси Костянтинівка-Покровськ після захвату РФ околиць Очеретиного та відходу ЗСУ від трьох сіл

Російські війська намагаються просуватися вперед до Покровська, 24 атаки на Авдіївському напрямку відбили 30 квітня Сили оборони країни. Після взяття околиць Очеретиного окупанти наблизились до траси Костянтинівка-Покровськ і, за інформацією Інституту вивчення війни, відстань становить близько дюжини кілометрів, не виключено, що ця дорога стане подальшим напрямком, де окупанти зосередять сили. Попри наближення фронту військовий оглядач Михайло Жирохов пояснює: під вогневий контроль російські війська трасу не взяли. Яка ситуація — розповідаємо.

Очеретине — Авдіївський напрямок фронту — щодня у зведеннях Генштабу. За словами речника оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця", захопивши частково Очеретине, підрозділи російських сил намагаються вийти на трасу Покровськ-Костянтинівка.

Селище Очеретине, мапа на основі даних проєкту Deep State
За даними Інституту вивчення війни, відстань до траси наразі становить 12 кілометрів. Суспільне Донбас

"Ворог намагаються просуватись вперед, як до Покровська, так і до Курахового, там тривають бої. Окупанти рвуться також з Очеретиного до магістралі Покровськ-Костянтинівка. Вони мають перевагу у живій силі та техніці і проводить штурмові дії, з метою захоплення Покровська, та життєво важливої траси на Костянтинівку", — сказав Волошин сьогодні в етері "Еспрессо".

Значення траси Покровськ-Костянтинівка на Донеччині

За словами військового оглядача Михайла Жирохова, траса Покровськ-Костянтинівка це рокадна трасаТак називають залізничні шляхи, грунтові дороги, траси, які проходять паралельно лінії фронту., яка йде понад лінією фронту — це основна логістична лінією для угрупування, яке знаходиться саме в цьому районі.

"Те, що захоплено зараз росіянами в Очеретиному, — це не означає, що туди буде перекинута артилерія, і росіяни зможуть мати вогневий контроль над трасою. Зараз там йдуть бойові дії. Перекидати артилерію або якісь вогневі засоби, щоб саме перекрити трасу не будуть", — пояснив військовий оглядач Михайло Жирохов.

На карті це виглядає так, але в реальності, щоб працювала артилерія потрібно лінію фронту ще на пару-тройку кілометрів відтіснити. Це основи військової науки. Відтіснити, щоб артилерія не потрапила під контрбатарейну боротьбу, під FPV-дрони. Якщо далі буде просування — ми можемо говорити, а зараз я б не став говорити про якусь загрозу тій трасі.
Костянтинівка-Покровськ траса військовий оглядач Донецька область
Траса Костянтинівка-Покровськ, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Українські військові зайняли нові рубежі — західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки, повідомив 28 квітня командувач Збройних сил України Олександр Сирський. На цій ділянці фронту замінюють підрозділи, які зазнали втрат.

"Взяття частково Очеретиного призвело до того, що на правому і лівому фланзі вже "посипалися" наші позиції, тому що бути в напівоточенні неможливо. Дуже важко і дуже великі втрати. Тому наше командування зараз відходить на другу лінію оборони, це результат втрати позицій в Очеретиному", — вважає Жирохов.

Яка загроза для траси Костянтинівка-Покровськ
Очертине та села Бердичі, Семенівка, Новомихайлівка на мапі на основі даних проєкту Deep State . Суспільне Донбас

За його словами, поза Очеретиним — Новоселівка Перша та інші населені пункти, де мали будувати потужні фортифікаційні споруди.

"Зараз завдання командування відвести з мінімальними втратами війська на оцю фортифікаційну лінію для того, щоб зупинити цей наступ і перейти до глухої оборони", — зазначив оглядач.

Костянтинівка-Покровськ траса військовий оглядач Донецька область
Траса Костянтинівка-Покровськ, Донецька область. Кадр з відео Суспільне Донбас

Що відомо про Очеретине поблизу Авдіївки

Очеретинська громада розташована неподалік захопленої російськими силами Авдіївки.

23 квітня речник ОСУВ "Хортиця" Волошин підтвердив, у частину селища зайшли російські війська. Селище розташоване неподалік Авдївки, яку армія РФ окупувала наприкінці лютого 2024, відтоді підрозділи РФ поступово просувались в бік Очеретиного.

За даними керівника Селищної військової адміністрації Миколи Коваленко на 29 квітня, в Очеретинській громаді лишались 490 людей. У самому селищі були 198 жителів.

До 2014 року у громаді було 40 населених пунктів, після 2014 — окуповані були три населені пункти. До повномасштабного вторгнення у 37 населених пунктах проживали майже 24 тисяч людей.

Наприкінці лютого 2024 року з Очеретинської громади евакуювали всіх дітей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок