"Нас оточили, ми вважай у кільці жили". Переселенці з Красногорівки розказали про цілодобові обстріли та життя у місті

"Нас оточили, ми вважай у кільці жили". Переселенці з Красногорівки розказали про цілодобові обстріли та життя у місті

Жителі Красногорівки виїжджають з міста через цілодобові, як вони кажуть, обстріли армії РФ. Покидають домівки без речей, оселитися у хостели їм допомагають волонтери. Людей з інвалідністю вивозять поліцейські спецпідрозділу "Білий янгол". Переселенці з Красногорівки розказали про життя у місті, яке постійно обстрілюють і намагаються захопити російські війська.

Переселенець з Красногорівки Олександр живе в шелтері в Дніпрі. Днями виїхав з міста. Чоловік розповідає, евакуація врятувала йому життя.

"Жив в будинку. Після того, як виїхав, знайомі казали, що його вже розбили. В мене погріб не великий був. Ховатися там марно, якби влучило — засипало б там", — розповів Олександр.

Вивозили чоловіка поліцейські спецпідрозділу "Білий янгол". Олександр зізнається, куди їхав не знав.

"Багато людей виїхали, багато поранених, загиблих. Нічого — ні світла, ні води. Багато магазинів закриті, залишилися такі, що вдома торгували. Води немає ні технічної, ні питної практично", — розповів чоловік.

Красногорівка переселенці обстріли армія РФ волонтери допомога Дніпро
Переселенець з Красногорівки Олександр, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

Гуманітарну допомогу привозили поліцейські, воду набирали в колодязі, згадує чоловік. Олександрові важко ходити через невральну аміотрофію Шарко-МаріНевральна аміотрофія Шарко-Марі - є спадковим захворюванням нервів, яке приймає різні форми.. Тому по воду їздив на велосипеді. Останніми тижнями, за словами чоловіка, обстріли були майже цілодобові.

"120-ті міномети, потім вже важка артилерія. Коли стріляв міномет або танк — чутно було постріл і потім через кілька секунд приліт. А було таке, що і пострілу не чути, десь здалеку. Тоді, якщо встигаєш зреагувати, десь впасти, зігнутися — моментально одразу свист і вибух".

Не змогла жити під постійними обстрілами й 83-річна Валентина, теж виїхала разом з "Білими янголами". Її будинок окупанти обстрілювали тричі.

"Нас оточили. І там стріляють, і там стріляють, і стали будинки розбивати. Ми, вважай, у кільці живемо. У підвалі сиділи, звісно страшно. І сильний став обстріл страшне, такого не було. Як був слабенький — терпіли, звикли, а то вже звичка погана", — поділилась Валентина.
Красногорівка переселенці обстріли армія РФ волонтери допомога Дніпро
Переселенка з Красногорівки Валентина Костянтинівна, Дніпро. Фото: Суспільне Донбас

З собою нічого забрати не вдалося. "У чому приїхала. Передягнутися в одяг — і все, а такого зимового, осіннього немає нічого", — розповіла жінка.

За кілька днів в шелтері, Валентина забула про цілодобові обстріли. Ходить на прогулянки, має співрозмовників.

"Добре, а то сидиш у підвалі та не знаєш, що зараз смерть буде тобі. Сусіди собі ховаються в підвал, а я собі. Та вже і повиїжджали", — розповіла переселенка.

Наразі Валентина планує залишатися в Дніпрі. Її діти живуть в окупованому Донецьку, до них поїхати не може.

Красногорівка Переселенці обстріли армія РФ волонтери допомога Дніпро
Шелтер, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок