"Не майже кожного, кожного дня". У Донецькій ОДА розказали про інтенсивність атак і звідки просять виїхати у першу чергу

"Не майже кожного, кожного дня". У Донецькій ОДА розказали про інтенсивність атак і звідки просять виїхати у першу чергу

Костянтинівка, люди після обстрілу вокзалу, 25 лютого 2024 рік
Місцеві жителі біля зруйнованого обстрілом залізничного вокзалу, Костянтинівка, 25 лютого 2024. Фото: Anatolii Stepanov/AFP/Getty Images

Від півтори до двох тисяч обстрілів йдеться про всі обстріли і по населених пунктах, і по лінії фронту, які фіксують органи влади та правоохоронні организа добу фіксують за добу на території Донецької області. Російські війська обстрілюють населені пункти регіону щодня.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Ігор Бойко.

"За минулу добу відбулось понад дві тисячі обстрілів. У середньому це від півтори до двох тисячі обстрілів за добу", — сказав Бойко.

"Кожного дня, не скажу, що майже кожного дня, а кожного дня територія Донецької області піддається ударам з боку Російської Федерації. На жаль, кожного дня у нас є і загиблі, і поранені".

Він зазначив, що російське військо обстрілює область балістичними ракетами, РСЗВРСЗВ реактивні системи залпового вогню, керованими авіаційними бомбами, артилерією тощо.

Заступник начальника обладміністрації наголосив на тому, влада закликає жителів всієї Донеччини виїхати з регіону або самостійно, або скористатись варіантами, які пропонує облдержадміністрація та інші органі влади.

В першу чергу, за словами заступника керівника ОДА, закликають виїхати з найбільш наближених до фронту населених пунктів у:

  • Лиманській, Святогірській, Торецькій, Очеретинській, Новогродівській, Курахівській громадах,
  • у Бахмутському районі,
  • містах Часів Яр, Мирноград.

"З цих місць ми закликаємо евакуюватися у першу чергу. На території цих громад зараз проживають 60 тисяч людей, у тому числі маленькі діти", — сказав Бойко.

Станом на 7 березня в області, за його даними, лишаються близько 514 тисяч людей. З початку 2024 року понад 14 тисяч людей виїхали з Донецької області.

Гаряча лінія Донецької ОДА з питань евакуації та гуманітарної допомоги: 0 800 408 911.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок