"Наші очі пильні". Чи уразили ППО на комбінаті Ілліча, як стежили А-50, як укріплений Маріуполь: дані радника мера

"Наші очі пильні". Чи уразили ППО на комбінаті Ілліча, як стежили А-50, як укріплений Маріуполь: дані радника мера

Окупанти збудували чотири лінії оборони навколо Маріуполя і мають три великих військових полігони навколо захопленого міста — це лише частина даних, які збирає маріупольський спротив. Крім того, партизани зафіксували наслідки роботи російської ППО на комбінаті ім. Ілліча 26 лютого, а також брали участь у фіксації літака А-50.

Про це в етері "Українського радіо" розказав радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Наводимо відповіді на питання.

Про повідомлення про роботу ППО в Маріуполі 26 лютого

Працювали не вхолосту. Сказати точно про наслідки поки не можу, бо одразу неможливо було зафіксувати: комендантська година і взагалі ускладнене пересування безпосередньо в тих місцях у Маріуполі. Але те, що наслідки є, ми бачили, наші люди зафіксували.

Дійсно спрацювало ППО, яке розташоване в районі ММК ім. Ілліча, ближче до доменних цехів. І точно наші фіксували або падіння уламків ППО, завдяки чому там відбулася серія пожеж, або дійсно врешті-решт було влучання.

Комбінат Ілліча — це фактично велика військова база. Тому ППО працювала недарма. Є влучання, є точно наслідки. Що дивно, що окрім нашого спротиву, пабліки окупантів, які зазвичай займаються псевдомоніторингом ситуації, взагалі промовчали.

Ще доводить, що наші очі в Маріуполі пильні. Зазвичай окупанти взяли таку тактику, якщо люди не здіймають великого галасу, то просто замовчують факти роботи ППО і факти влучання. Вони знають, що ми моніторимо всі пабліки, які існують в місті. І через це росіяни намагаються максимально обмежити будь-який витік інформації.

Роль маріупольського спротиву в ураженні літака А-50

23 лютого 2024 року Україні вдалося вдруге за понад місяць збити російський літак далекого радіолокаційного виявлення та керування А-50. За словами керівника ГУР Міноборони Кирила Буданова, операція зі знищення російського літака А-50У готувалась два тижні. За його даними у РФ, залишилося ще 6 літаків. Перший А-50 цьогоріч збили 14 січня.

Це вже другий випадок. Коли був ліквідований перший А-50, то першу інформацію про характер його базування, систему зльотів-посадок, де він стоїть і таке інше, також забезпечували наші люди безпосередньо в місці базування літака.

Це, мабуть, єдине, що можна розповідати. Тому що, дійсно, там була операція, і ми частково були її частиною. Наша частина полягала в інформаційному забезпеченні.

Це було зроблено дуже красиво. Можна також сказати, що останній великий обстріл території України 7 лютого координувався саме з цього літака. Ми бачили його на зльоті й під час посадки. Я оприлюднював ті фотографії в Телеграмі.

Якщо вірити нашому голові ГУР, то таких літаків в Росії загалом залишилось 6. Будемо сподіватися, що він знову з'явиться. Я думаю, що у нас достатньо очей. І це йдеться тільки про маріупольців. А ми ж не єдині українці, хто працює і допомагає нашій українській розвідці в знешкодженні всіх цих загроз.

Фортифікаційні споруди окупантів поблизу Маріуполя

Ми зазвичай рахунок ліній оборони починаємо від адміністративного кордону між Запорізькою і Донецькою областями. З району Розівки почалося будівництво нових споруд приблизно рік тому.

Ми можемо констатувати, що прямо по адміністративному кордону Маріупольського району вирита перша лінія оборони. Друга лінія – безпосередньо від селища Нікольського, вони риють її в напрямку Бердянська. Між Нікольським і Маріуполем є ще одна лінія оборони. Вона була побудована ЗСУ, а зараз трохи модернізована окупантами. Це третя лінія. Четверта лінія оборони — вже безпосередньо адміністративний кордон Маріуполя.

Така сама приблизна ситуація з Бердянського напряму. І така сама, навіть щільніша ситуація з півночі, з напряму Донецька. Там також є кілька ліній оборони. Тому з поганого, як я вже сказав, вони риють.

Лінії оборони по периметру Маріуполя досить "живі" і окупанти постійно проводять там тренування. Тому з ешелонованою обороною в бік Маріуполя в них все гаразд.

Інша ситуація далі від Маріуполя, до Новоазовська, там фактично їх немає. Є лише ті, які були побудовані за першу фазу війни з 2014 року. Але там все укріплено, і там продовжують укріплюватися.

В напрямку Донецька нещодавно наші партизани фіксували, що там поки що не відбувається ніякого нового будівництва. А з боку Нікольського району, як трохи потеплішало, будівництво стало активніше. І будують дуже якісно: багато бетону, багато підземних всіляких ходів, деревина.

Полігони російських військ поблизу Маріуполя

Приблизно до 50 тисяч (військових окупаційних сил — ред.) зараз перебувають на території Маріупольського району. Частина з них – це нові підрозділи, які знаходяться в стадії формування і підготовки.

Є щонайменше три полігони, два з них великих, працюють навколо міста. Саме там нами помічені нові маркування. Вони схожі на ромб, або хрест з двох "V", які вони використовують.

Велике резервне угруповання тримається на північному заході Маріупольського району, впритул до Запорізької області й упритул до Волноваського району. Це кадрові підрозділи, це не "чмобіки" чи засуджені "Шторм-Z".

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок