В ОСУВ "Таврія" відповіли на статтю NYT щодо кількості українських військових, які могли потрапити в полон в Авдіївці

В ОСУВ "Таврія" відповіли на статтю NYT щодо кількості українських військових, які могли потрапити в полон в Авдіївці

Інформація про сотні українських військових, які потрапили в полон в Авдіївці, є неправдивою, заявив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій. Напередодні в американському виданні The New York Times із посиланням на високопоставлених західних чиновників та двох неназваних солдатів з'явилась публікація щодо кількості українських військових, які могли потрапити в полон у боях за Авдіївку. Ця кількість не збігається заявою командувача оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександра Тарнавського.

"Нас неприємно вразила публікація в The New York Times щодо кількості українських військових, які могли потрапити в боях за Авдіївку, бо ми давали коментар с цього приводу, який був обґрунтований, здавалось, що все логічно має стати на свої місця. Не знаю, чи свідомо автори цього видання поширили російський наратив, без обґрунтування. Ті джерела, на які вони посилаються, — це не фактаж, таких людей немає", — відреагував на статтю речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій в ефірі "Єдині новини".

За його словами, під час завершальної стадії Авдіївської оборонної операції, Збройні сили України не приховували та не заперечували того факту, що деяка кількість військових не вийшла на зв'язок.

"Ми не оперуємо цим поняттями, бо вони (зниклі безвісти прим. ред.), вони можуть бути полоненими, але частина з них опиняються на нашому боці, частина з них в доброму здоров'ї, можливо поранені, які потім виходять на зв'язок та до своїх підрозділів",

За його словами, Росія продовжує агресію в інформаційному полі зазнавши значних втрат в авдіївській операції.

"Росія використовує не тільки "гарматне м'ясо", бомби та снаряди, а й фейки, які, на жаль, поширюють авторитетні світові ЗМІ. Всі заяви російської пропаганди щодо сотень та тисяч полонених є повною дезінформацією, яка нічим не підтверджена. Уявити тільки, якби ці всі люди існували., то порівняймо з подіями у Маріуполі, коли у 2022 році відбувався вихід з Азовсталі, коли сотні людей йшли, їх роззброюють, їх показують, вони є доказом, в такому випадку такого нема, просто є брехня з російської сторони. Ми говоримо, що так, полонені є, але їх кількість не обчислюється в жодному випадку не сотнями", — розповів Лиховій.

Він уточнив, що на останній стадії Авдіївської оборонної операції чимала кількість російських військових потрапила у полон українських військ.

Що відомо про наступ росіян на Авдіївку та бої за місто

З 10 жовтня 2023 року російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. ""Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Про те, що українські військові відійшли від позиції "Зеніт" в Авдіївці командування повідомило 16 лютого. В ніч з 16 на 17 лютого Головнокомандувач армії Олександр Сирський заявив, що ЗСУ вийшли з Авдіївки. Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ ЗСУ "Таврія" Олександр Тарнавський написав, що "вихід особового складу з Авдіївки відбувався відповідно до плану, розробленого з урахуванням різних сценаріїв та можливої зміни оперативної обстановки. Але деяка кількість українських військовослужбовців потрапила в полон".

Під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції президент України Володимир Зеленський назвав рішення про відхід українських військ з Авдіївки правильним, аби не потрапити в оточення.

Голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заявив, що росіяни стягнули на Авдіївський напрямок все, що могли стягнути зі своєї армії. У таких умовах українським військам доводилося займати дедалі менше придатних позицій для оборони.

17 лютого міністр оборони Рустем Умєров назвав рішення берегти людей — правильне. За його словами, Україна винесла уроки щодо боїв за Авдіївку. Потрібні сучасні системи протиповітряної оборони, щоб російські військові не могли застосовувати керовані авіаційні бомби, також потрібні засоби далекого ураження для нищення російських складів та потрібні артилерійські снаряди.

18 лютого у повідомленні Білого дому йдеться, що президент США Джо Байден під час суботньої телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським прямо пов’язав вихід України з Авдіївки з неспроможністю Конгресу надати Києву допомогу, щоб протистояти вторгненню Росії.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок