"Військовослужбовці отримали наказ зберегти свої життя": 110 ОМБр — про "Зеніт" та розстріл поранених полонених бійців

"Військовослужбовці отримали наказ зберегти свої життя": 110 ОМБр — про "Зеніт" та розстріл поранених полонених бійців

"Військовослужбовці отримали наказ зберегти свої життя": 110 ОМБр — про "Зеніт" та розстріл поранених полонених бійців
Ілюстративне фото. Фото: 110 ОМБр/Facebook

У 110-й бригаді повідомили подробиці відходу військових з позиції "Зеніт" в Авдіївці, там підтвердили, що декількох важкопоранених і загиблих не вдалось евакуювати. Крім того, розказали, що була домовленість із російською стороною щодо здачі в полон, евакуації поранених українських бійців і подальшого обміну.

Про це йдеться на Facebook-сторінці бригади.

Як повідомили у бригаді, військовослужбовці бригади відходили з Авдіївки в умовах безперервного бомбардування авіацією та артилерійських обстрілів, постійних атак FPV-дронів, атак на евакуаційні автомобілі, обстрілів евакуаційних шляхів.

Декількох важкопоранених і загиблих військовослужбовців не вдалося евакуювати, опорний пункт "Зеніт" був повністю оточений, додали у бригаді.

Тому ухвалили рішення зв’язатися з координаційним центром і організаціями, які ведуть переговори з російською стороною, аби домовитись про обмін полонених для надання допомоги важкопораненим беззбройним військовим, розповіли у бригаді.

Діяли відповідно до міжнародних правил ведення війни і законів, які захищають військовополонених, наголосили там.

"Ворог повідомив координаторів цього процесу, що погоджується провести евакуацію наших поранених і надати їм допомогу, а надалі – обміняти. Наші військовослужбовці отримали наказ зберегти свої життя. Що трапилося в подальшому ми дізналися з ворожих ресурсів. На оприлюдненому ворогом відео із захопленої позиції “Зеніт” родичі опізнали Георгія Павлова, Андрія Дубницького, Івана Житника – загиблими. За нашими даними, ворог також розстріляв Олександра Зінчука та Миколу Савосіка. Про шостого бійця інформація поки не підтверджена, скоріше за все він був з приданого підрозділу. Збройні сили РФ – терористи і воєнні злочинці, які розстріляли беззбройних поранених".

Що відомо про розстріл українських військових в Авдіївці на позиції "Зеніт"

У мережі з'явилося відео імовірно розстрілу шістьох українських військових. Трьох загиблих впізнали рідні, загибель ще двох військовослужбовців підтвердили у бригаді. Щодо шостого — інформацію уточнюють.

Про двох з них Андрія Дубницького та Івана Житника Суспільному розповідали рідні.

Про рішення відвести війська з цієї позиції командувач Таврійського напрямку Тарнавський повідомив 16 лютого, за його словами, під час виходу з позицій кілька українських військовослужбовців потрапили в полон.

У бригаді повідомили, що військові опинились в оточенні на позиції "Зеніт" в Авдіївці, евакуювати їх не було можливості. Тоді ухвалили рішення провести перемовини про полон та обмін. Російська сторона, зауважили у бригаді, погодилась провести евакуацію поранених, надати допомогу і надалі — обміняти. Тоді українські воїни отримали наказ зберегти життя.

Розслідування обставин імовірного розстрілу беззбройних українських військовополонених в Авдіївці почало СБУ. Як повідомили у прокуратурі Донеччині, слідство ведуть за статтею "порушення законів та звичаїв війни".

Як розслідуватимуть справу за фактом розстрілу українських військовополонених

Слідчі вестимуть розслідування з огляду на те, що не мають доступу до місця злочину, розповіла в ефірі "Суспільне. Спротив" речниця Донецької обласної прокуратури Анастасія Мєдвєдєва,

"Нам треба встановити особи вбитих військовослужбовців, допитати свідків. Наразі ми розуміємо, що не маємо доступу до території, бо ідуть бойові дії, не маємо доступу до трупів", — пояснила вона.

Потрібно детально вивчити відео, які були викладені в мережі, та інші матеріали, направити відповідні запити, щоб встановити особи вбитих.

"На відео ми бачимо, що в українських військових не було зброї, вони не могли себе захистити".

Речниця прокуратури зауважила, що ідентифікація по відео також можлива: цьому можуть допомогти шрами, татуювання, шеврони.

Надалі слідчі встановлюватимуть підозрюваних.

"Потрібно встановити особи та підрозділи, які були на цих позиціях на той момент, які розстріляли цих людей. Надалі їм повідомлять про підозру. Якщо ми зможемо їх затримати, тоді ми направимо обвинувальний акт до суду, і відповідно до Кримінального кодексу буде визначено покарання. Якщо ми не зможемо їх затримати, вони будуть на окупованій території чи на території держави-агресора, тоді стосовно них буде проводитись спеціальне досудове розслідування", — пояснила речниця прокуратури Донеччини.

Справу порушили за ч. 2 статті 438 Кримінального кодексу — порушення законів та звичаїв війни, вона передбачає від 10 до 15 років ув’язнення або довічне.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок