Навів С-300 на будинок, просив "не промазувати" по позиціях: жителя Краматорська, який співпрацював з ФСБ, засудили

Навів С-300 на будинок, просив "не промазувати" по позиціях: жителя Краматорська, який співпрацював з ФСБ, засудили

Навів С-300 на будинок, просив "не промазувати" по позиціях: жителя Краматорська, який співпрацював з ФСБ, засудили
. Фото: Донецька обласна прокуратура/Facebook

Жителя Краматорська визнали винним у корегуванні удару армії РФ по місту 10 березня 2023 року і передачі даних про українських військових ФСБ. 25-річного чоловіка засудили на п'ятнадцять років ув’язнення.

Про це повідомили в 3-му управлінні СБУ в Донецькій та Луганській областях.

"15 років за ґратами проведе інформатор ФСБ, який наводив російські С-300 на Краматорськ. За його наведенням 14 березня 2023 року російські загарбники вдарили ракетами С-300 по житлових будинках Краматорська", — повідомили у відомстві.

Як з’ясували під час слідства, чоловік був інформатором ФСБ: крім того, що він корегував удари військових російської армії по Донеччині, збирав розвіддані про місця базування підрозділів ЗСУ, які залучені до боїв під Авдіївкою та Бахмутом.

"Співробітники СБУ затримали російського інформатора у травні 2023 року "на гарячому", коли він здійснював дорозвідку поблизу одного з військових об’єктів у прифронтовому районі", — розповіли у СБУ.

Як встановили, 25-річний чоловік навесні 2023 року вступив у контакт із ФСБ і дистанційно передавав дані російському куратору, в анонімному чаті інформатор "звітував", надсилав фото українських об’єктів з їхнім детальним описом та координатами.

Як додали у Донецькій обласній прокуратурі, чоловік мав проросійські переконання, а також залучив до співпраці товариша.

"Для збору необхідних ворогу даних краматорчанин попросив свого друга, стосовно якого обвинувальний акт перебуває на розгляді суду, фіксувати інформацію про рух техніки та місця дислокації підрозділів українських захисників на території міста".

"Отримані від знайомого координати засуджений відправляв куратору та просив "не промазувати" по позиціях ЗСУ".

Після затримання чоловік перебував під вартою, додали у прокуратурі. На суді провини не визнав.

Суд визнав 25-річного жителя Краматорська винним у наданні збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ (за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України) і визначив покарання: 15 років ув’язнення.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок