Коксохім, перерозподіл сил РФ, логістика, нестача зброї: заступник комбата 47 ОМБр — про ситуацію на Авдіївському фронті

Коксохім, перерозподіл сил РФ, логістика, нестача зброї: заступник комбата 47 ОМБр — про ситуацію на Авдіївському фронті

Ексклюзивно
Військові 47 бригади
. Фото: 47 ОМБР/Facebook

Саме захоплення Авдіївки є першочерговою ціллю армії РФ, адже на Авдіївському фронті, ділянці, яку утримують військовослужбовці 47-ї бригади, знизилась кількість штурмів, боїв, обстрілів в останні 4-5 днів, що свідчить про перерозподіл сил та концентрацію їх на місті.

Про це Суспільному розказав заступник командира батальйону 47-ї бригади Олександр.

"Ділянка, яку нам дали під нашу відповідальність, то ми її тримаємо. Ми нанесли тут достатньо ураження ворогу. Знищили багато техніки, особового складу", — розказав військовослужбовець.

"Якщо ми говоримо про саме місто, то ситуація зараз критична, тому що воно зараз знаходиться майже в оточенні. Залишився невеличкий прохід для постачання. "Коксохім" ще повністю не зайняли. Тобто вони зайшли лише на якусь ділянку, з якої вони потім перерізали дорогу на Авдіївку. Тобто "коксохім" ще повністю не окупований".

Як змінилась інтенсивність боїв, чи вистачає зброї та чи можливо втримати місто — публікуємо відповіді заступника командира батальйону. Далі — пряма мова.

Про перерозподіл сил РФ в Авдіївці

Це відчутно. Бо протягом чотирьох місяців ми мали щоденні бої, штурми, заходи техніки, заходи піхоти, обстріли артилерією великої інтенсивності, насиченість FPV-дронами, скидами. Зараз, на цей момент, цього немає буквально 4 чи 5 днів — у порівнянні із тим, що було раніше. Тут іншого висновку не може бути: вони перекинули свої залишки, які у них були тут, на ділянку в місті. Думаю, що для них зараз це першочергова ціль.

Річ у тому, що вони просто потикались у нашому районі і “вихопили”, і “вихопили” дуже серйозно. Враховуючи кількість особового складу, техніки, яку ми тут поклали. Вони зрозуміли, що недоцільно і немає сенсу проводити якісь там дії, якщо вони просто несуть втрати. Вони знайшли слабке місце, де їм вдалося розвинути успіх. Відповідно почали кидатися туди.

Про нестачу зброї

Якщо (говорити — ред.) про західну зброю, то складнощі відчуваються майже від самого початку. Сказати, що у нас є достатньо боєприпасів, обладнання, то ні. З іншого боку, їх ніколи не буде достатньо. Тим паче якщо ми порівняємо інтенсивність обстрілів, або кількість техніки з боку москалів, то у нас її в рази менше.

Попри це ми намагаємось ефективно працювати, використовувати той ресурс, який є, краще наводити (якщо ми говоримо про артилерію), робити точніші поправки, використовувати пріоритизацію цілей.

Ми не стріляємо будь-куди. Якщо ми розуміємо, що ціль не несе загрози, то ми відкладаємо її на другий чи третій план. Той ресурс, який у нас є, ми намагаємось частково акумулювати, частково використовувати суто по важливих цілях.

Про утримання Авдіївки

Скажу так, у мене немає жодних ілюзій. Думаю, що найближчим часом ми втратимо Авдіївку. Насправді раніше потрібно було приймати деякі заходи, які були прийняті запізно. Так само є проблема в тому, як ставляться до нас західні партнери. Те, що стосується допомоги, особливо постачання боєприпасів західного зразка, техніки західного зразка. Ми маємо зараз боротьбу демократії з авторитарним режимом, де демократія програє. Ситуація критична. Навіть дуже.

Що відомо про наступ на Авдіївку з жовтня 2023 року

З 10 жовтня російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. ""Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Українським силам, які боронять Авдіївку, виділили додаткові боєприпаси та зброю. Водночас відбувається підсилення підрозділів, на загрозливих напрямках відбуваються маневри, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Олександр Тарнавський.

На початок