По 60 авіабомб, фосфорні снаряди, артилерія та РСЗВ: у 3-й штурмовій розповіли про обстріли РФ та бої за Авдіївку

По 60 авіабомб, фосфорні снаряди, артилерія та РСЗВ: у 3-й штурмовій розповіли про обстріли РФ та бої за Авдіївку

Оновлено

Російські військові у боях за Авдіївку застосовують фосфорні снаряди, від яких палають цистерни на АКХЗ. По 60 авіаційних бомб скидають на українські позиції щодоби, також стріляють з артилерії та РСЗВ. Попри це два підрозділи ЗС РФ фактично знищені. Попередньо їх втрати склали понад чотири тисячі вбитими та пораненими.

Про це повідомили у 3-й окремій штурмовій бригаді.

Армія РФ безперервно штурмує на броньованій техніці, застосовує піхоту, зазначили у бригаді, а від фосфорних бомб загоряються цистерни з мазутом, через що отруйний смог розповсюджується всією територією коксохімічного заводу.

"Станом на зараз це — новий "дім" Третьої штурмової бригади. Але наші підрозділи продовжують гідно протистояти противнику, ведуть оборону та завдають ворогу рекордних втрат", — йдеться у повідомленні 3 ОШБр.

Як повідомили у 3-й окремій штурмовій бригаді, у їх зоні відповідальності в Авдіївці — не менше 15 тисяч особового складу армії ворога. Третя штурмова завдала критичних уражень 74-ій та 114-ій окремим мотострілецьким бригадам ЗС РФ.

"Обидва ворожі підрозділи — фактично "стерті". Попередньо реальна кількість втрат оцінюється в 4200 вбитими і пораненими противника. Вагомих втрат наразі зазнає і 30-та ОМСБР ЗС РФ. Точаться бої проти 35-ої та 55-ої омсбр 41-ї армії, й проти 21-ої та 15-ої ОМСБр 2-ї армії", — розповіли у бригаді.

За наявними даними Третьої штурмової у їх зоні відповідальності, сили російських військових наступні: 35-та; 55-та й 74-та окремі мотострілецькі бригади зі складу 41-ої загальновійськової армії. Також: 15-та, 21-ша й 30-та окремі мотострілецькі бригади зі складу 2-ої загальновійськової армії. Проти українських сил зокрема воює 114-та окрема мотострілецька бригада — колишній 11-ий окремий мотострілецький полк так званої "ДНР".

"Окремі задачі виконує особовий склад ГРУ, що здійснює нічні штурми із застосуванням засобів нічного бачення, проводить диверсії, а також коригує удари авіації й артилерії. Попри те, що окупанти зазнають непропорційних втрат, ситуація в Авдіївці залишається надзвичайно тяжкою", — розповіли у треті штурмовій.

Що відомо про наступ на Авдіївку з жовтня 2023 року

З 10 жовтня російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. ""Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Українським силам, які боронять Авдіївку, виділили додаткові боєприпаси та зброю. Водночас відбувається підсилення підрозділів, на загрозливих напрямках відбуваються маневри, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Олександр Тарнавський.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube, Instagram

На початок