"Подекуди відхід на більш вигідні позиції, подекуди відбивання позицій" — речник ОСУВ "Таврія" про бої за Авдіївку

"Подекуди відхід на більш вигідні позиції, подекуди відбивання позицій" — речник ОСУВ "Таврія" про бої за Авдіївку

"Подекуди відхід на більш вигідні позиції, подекуди відбивання позицій" — речник ОСУВ "Таврія" про бої за Авдіївку
. Фото: Libkos/АР

На Авдіївському напрямку підрозділи Сил оборони здійснюють необхідні маневри: подекуди відходять більш на вигідні позиції, подекуди — відбивають. Також для забезпечення постачання та евакуації з міста задіяли резервну дорогу, яку підготували раніше.

Про це повідомив речник ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій в ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Що стосується Авдіївки, де лінія фронту є дуже динамічною, і відбувається маневр нашими підрозділами для подекуди відходу на більш вигідні позиції, подекуди — відбивання позицій, то ключове повідомлення щодо цього: постачання в Авдіївку та евакуація з міста ускладнені, але задіяно запасну логістичну артерію, яка була підготовлена завчасно", — зазначив Лиховій.

Також речник зазначив, що російські окупаційні війська намагаються пройти західніше Авдіївського коксохімічного заводу, але українські військові тримають лінію оборони та завдають їм значних втрат.

Що відомо про наступ на Авдіївку з жовтня 2023 року

З 10 жовтня російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. ""Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube, Instagram

На початок