Загиблих вивозять з Авдіївки на поховання в інші громади, інколи сусіди ховають на подвір'ї — Барабаш

Загиблих вивозять з Авдіївки на поховання в інші громади, інколи сусіди ховають на подвір'ї — Барабаш

Загиблих вивозять з Авдіївки на поховання в інші громади, інколи сусіди ховають на подвір'ї — Барабаш
. Скріншот з відео: поліція Донеччини

У Авдіївці людей не ховають з літа минулого року, коли окупанти почали обстрілювати усі кладовища. По можливості тіла вивозять, раніше в Очеретинську громаду, зараз далі. Іноді люди ховають своїх сусідів самотужки в приватному секторі.

Про це в марафоні "Єдині новини" розповів начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш.

"У Авдіївці станом на ранок 9 грудня 1253 людини залишаються у місті. Люди бачили що йде цілеспрямоване знищення цивільних і вони поїхали. В нас максимально було 28 людей виїжджало в один день. Було і 15, 18. Зараз вже два тижні фіксуємо 4-6", — розповів Віталій Барабаш.

За словами очільника, одна з причин, чому люди які не встигли виїхати, наразі відмовляються від евакуації це безпека. Люди розуміють що дорога дуже небезпечна і бояться потрапити під російський удар.

"Є такі, які просто не хочуть. Є і ждуни. Але їх не багато, це дуже мала якась кількість людей", — додав Барабаш.

В місті є запаси ліків та продуктів і їх продовжують завозити в невеликій кількості. Але є проблема з водою, яку в місто майже не завозять.

На запитання про те, як у мовах постійних обстрілів в Авдіївці ховають людей, Барабаш сказав що це проблемне питання

"В місті ми не ховаємо вже дуже давно. Більше ніж рік. Мабуть, з літа минулого року. Всі кладовища на лінії фронту знаходяться. перший час ми возили людей на кладовища суспільної Очеретинської громади в селах. Зараз немає і такої змоги", — відповів Віталій Барабаш.

Очільник додав, що є випадки коли адміністрація дізнається про загибель людини через деякий час, коли люди самостійно ховають сусідів у приватному секторі. Якщо влада власно дізналась смерть людини, то її намагаються вивезти з Авдіївки та поховати.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок