Перейти до основного змісту
На Донеччині висадили близько 16 тисяч сіянців сосни, які вирощені на Львівщині із насіння зібраного в Лиманських лісах

На Донеччині висадили близько 16 тисяч сіянців сосни, які вирощені на Львівщині із насіння зібраного в Лиманських лісах

Садженці з Львівської області
. Фото: ДП "Лиманський лісгосп"

На території Лиманського лісгоспу у Донецькій області дням на шести гектарах висадили близько 16 тисяч сіянців сосни, які вирощені на Львівщині із насіння зібраного в Лиманських лісах. Таким чином відновлюють ліс, знищений бойовими діями у 2022 році.

Про це йдеться у повідомленні ДП "Лиманське лісове господарство".

"Висадили сіянці сосни звичайної із закритою кореневою системою, це дозволяє розширити терміни посадки, підвищує приживлюваність", — розказав директор лісгоспу Олексій Приходько.

Як уточнив Суспільному Донбас директор ДП "Лиманське лісове господарство" Олексій Приходько, від початку року Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр вдруге передає саджанці. Вперше Лиманський лісгосп отримав сіянці на весні.

"Ще 34 тисячі планують висаджувати ще на наступному тижні. Нам передають садженці сосни, бо згоріли соснові дерева, тому відновлюємо ліс сосною. Перед посадкою сіянців територію обстежують сапери та розміновують її й дивляться проходи. Це відносно безпечно. Ми розмінували 380 гектарів лісів найбільш вражених бойовими діями", — розказав Олексій Приходько.

На Донеччині висадили близько 16 тисяч сіянців сосни, які вирощені на Львівщині із насіння зібраного в Лиманських лісах
Висадка садженців сосни у Лиманському лісництві. Фото: ДП "Лиманський лісгосп"

Що відомо про Лиманське лісове господарство на Донеччині

За кілька тижнів, до повномасштабного вторгнення РФ, у Лиманському лісництві ввели в експлуатацію насіннєво-селекційний центр. У сучасній автоматизованій теплиці центру мали вирощувати півтора мільйона сіянців сосни на рік. Це дозволилоб висаджувати 300 гектарів лісів. На проєкт було виділено 37 мільйонів гривень. Гроші на обладнання та будівництво селекційно-насіннєвого центру виділили з обласного екологічного фонду.

24 листопада 2022 року у Лиманській громаді рятувальники разом зі співробітниками лісгоспу почали обстеження та очищення лісів.

2 жовтня українські військові повністю зачистили Лиман. Місто було в російські окупації чотири місяці. За цей період окупанти зруйнували будинки місцевих, адміністративні будівлі міста, магазини, локомотивне депо тощо. Наразі у місті немає газу, води та електрики. Люди готують їжу на вогнищі. У Лимані залишається п'ять тисяч жителів.

1 жовтня ЗСУ зайшли в Лиман на Донеччині, на в'їзді до міста підняли український прапор

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок